Reklama


Americká armáda chce testovat 3D tištěné drony. Vojáci si je vytisknou přímo v akci

22.02.2016 - Stanislav Mihulka

Američtí vývojáři připravují 3D tištěné drony, které si vojáci budou tisknout na mobilních 3D tiskárnách a sestavovat podle potřeby

Vojenské mise současnosti bývají plné překvapení. Vojákům by hodně pomohlo, kdy si dokázali okamžitě přivolat různé typy dronů. Něco takového je ale zatím velmi problematické, armády to nezvládají logisticky.

Americká armáda se proto chystá na testování 3D tisku a sestavování různých dronů přímo v terénu. Lehké vojenské drony nabízejí mnoho různých možností využití. Mohou dělat průzkum širšího okolí, detailně mapovat situaci za nejbližším kopcem, sledovat zbraně hromadného ničení nebo například sbírat forenzní data o zabitých vojácích.

Na každou takovou misi se ale hodí odlišné drony, vybavené různými senzory. To je šance na uplatnění mobilních 3D tiskáren, které mohou vytvořit drony podle potřeby přímo během akce.

Podle americké armády to nebude hned. Američtí vojenští vývojáři ale myslí na budoucí operace a na podobných věcech intenzivně pracují. 3D tištěné drony by se měly tisknout v terénu během pár let.

  • Zdroj textu: Gizmag, US Army
  • Zdroj fotografií: Cpl. Tyler S. Giguere.com

ReklamaReklama

Aktuální články

Vzducholoď Italia, jež se v roce 1928 měla vznést k severnímu pólu, nakonec svého cíle dosáhla, poté však tragicky ztroskotala.

Zajímavosti

Sériová výroba návratových modulů lodí Sojuz

Vesmír

Zámek ční nad obcí Hohenschwangau

Historie

Hlavním receptem na léčbu takzvaného bombového (též šrapnelového) šoku byl klid a odpočinek

Válka

Dron Fury s novým motorem může provádět průzkum 15 hodin

Věda
Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907