Reklama


Bájný Fénix zazářil na nebi nad Islandem

16.03.2016 - Redakce Tajemství vesmíru

Když vloni v září zazářil na islandském nebi bájný Fénix, nebylo mnoho těch, kteří jej viděli na vlastní oči. Většina lidí, kteří té noci obdivovali nádheru polární záře, totiž již odešla spokojeně spát. V tu chvíli ale dorazila druhá vlna protonů, elektronů a alfa částic ze Slunce a vytvořila nádherný obrazec připomínající známý antický symbol znovuzrození. Hory v pozadí patří pohoří Helgafell, řeka nese jméno Kaldá. Snímek byl pořízen během loňského září přibližně 30 kilometrů od Reykjavíku.

  • Zdroj textu: apod.nasa.gov
  • Zdroj fotografií: Hallgrimur P. Helgason

ReklamaReklama

Aktuální články

Nejnovější verze robota SpotMini je štíhlejší než předchozí varianty

Věda

Vzdělaná Johanna, nevlastní dcera magistra Kelleyho, používala svůj literární um k znovuzískání rodinné prestiže

Historie

Genom Amišů obsahuje pozoruhodné věci

Věda

Na pádu komunismu v Polsku se nejvíc podílelo odborové hnutí Solidarita, jehož vůdčí postavou se stal elektrikář Lech Wałęsa.

Zajímavosti

Výsadkáři ze 103. gardové divize se vracejí domů

Válka

Obraz italského renesančního malíře Leonarda Da Vinciho se vydražil za 450,3 milionu dolarů, tedy v přepočtu 9,8 miliardy korun. Dílo zobrazující Ježíše Krista se tak podle aukční síně Christie's stalo nejdražším obrazem, který se kdy na světě prodal v dražbě. Původní odhady udávaly hodnotu díla 100 milionů dolarů, přepočtu 2,2 miliardy korun.
Aukce trvala podle agentury AFP pouhých 19 minut. Dražit se začalo na částce 70 milionů dolarů, tedy 1,5 miliardy korun. Totožnost kupce aukční síň zatím nezveřejnila.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907