Reklama


Britská vláda zvažuje, že odsouzeným vězňům rozdá iPady

14.12.2015 - Martin Reichman

Vězňové v Británii se možná dočkají zajímavé změny. Kromě vězeňského mundúru by mohli začít fasovat iPady

Pokud britský ministr spravedlnosti schválí návrh svého poradce sira Martina Nareye, mohou se vězňové na ostrovech těšit na zajímavou změnu. Poradce ministra navrhuje vybavit vězně iPady. Jeho návrh má zlepšit počítačovou gramotnost odsouzených a umožnit jim lepší sociální kontakt s jejich rodinami.

Facebook míří za mříže

Vězňové podle poradce ministra tráví příliš mnoho času v celách zcela pasivně a je třeba tento promarněný čas lépe využít. „V roce 1982 jsme se báli, jaký dopad bude mít, pokud budou mít vězňové na celách rádio. Dnes víme, že se žádné negativní scénáře nenaplnily,“ řekl pro britský Telegraph Martin Narey. Moderní způsoby komunikace prostřednictvím Skype nebo FaceTime by podle Nareye odsouzencům umožnily udržet si vztahy s rodinou i během výkonu trestu. Jeho návrh má nyní na stole ministr spravedlnosti Michael Gove, který se k uvažované novince zatím nevyjádřil.

TIP: Přežít za mřížemi: Nejtvrdší věznice světa

Návrh ministerského poradce podporuje také bývalý ředitel školy a současný poradce ministra v otázce vězeňství Dame Sally Coates. Podle něj by čas, který vězňové stráví s moderní technikou, mohl příznivě ovlivnit jejich schopnost najít si po propouštění práci a začlenit se zpět do společnosti.

  • Zdroj textu: The Telegraph
  • Zdroj fotografií: Shutterstock, Apple

ReklamaReklama

Aktuální články

Jeskynní a skalní obydlí hrála důležitou roli i v čínské historii. V jednom takovém strávil sedm let i současný čínský prezident Si Ťin-pching.

Zajímavosti

Česká metropole se proměnila v jeden veliký vojenský tábor, ale obyvatelstvo s „Prajzy“ vycházelo celkem dobře

Historie
Revue

Galaxie M81 je příkladem spirálního typu

Vesmír

Zedníček skalní má dlouhý zahnutý zobák a krátký ocas. Svrchní strana křídel je karmínová s bílými kapkovitými skvrnami na ruční letce. Brada a hrdlo jsou černé. Mimo hnízdní období a u mláďat jsou brada a hrdlo bílé

Příroda

Domácí krocan se stal významným hospodářským ptákem

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907