Reklama


Budoucnost na moři: Jak budou vypadat válečné lodě v roce 2050?

05.09.2015 - Stanislav Mihulka

Think tank Královskéko námořnictva Startpoint zveřejnil vizi hitech válečné lodě pro rok 2050

Když v roce 1906 vstoupila do služby v Královském námořnictvu bitevní loď HMS Dreadnought, tak se svými 305 mm děly, ohromující rychlostí a dalšími novinkami poslala dosavadní válečné lodě do šrotu. Jak asi bude vypadat námořnictvo o 150 let později?

Think tank britského ministerstva obrany a britského Královského námořnictva Startpoint se inspiroval lodí Dreadnought a zveřejnil vizi válečného plavidla Dreadnought 2050. Na projektu se vyřádili mladí vědci a inženýři a předvedli, že britské námořnictvo myslí na budoucnost.

Dreadnought 2050 je 155 metrů dlouhá loď, vysoce automatizovaná a s hitech velitelským centrem, kterou pohání fúzní reaktor. Může plout rychlostí 50 uzlů (92 km/h), je stealth a může se i částečně potopit, aby byla ještě víc stealth. Ve výzbroji má mohutné kolejnicové dělo (railgun), laserové zbraně, nadzvukové střely, kompozitový trup a torpéda, dosahující rychlosti přes 300 uzlů (555 km/h). Kromě toho je vybavena 3D tiskárnami, které tisknou průzkumné i útočné drony.

  • Zdroj textu: Gizmag / Startpoint
  • Zdroj fotografií: Startpoint

ReklamaReklama

Aktuální články

I Česko mohlo mít své moře a přístav – díky geniální vizi rychlostního tunelu, jenž by vedl přes Rakousko až do Slovinska.

Zajímavosti

Díky matce se Marcele otevřel celý divadelní svět

Historie

Nově objevený chrám Ramesseho II. v egyptské Gíze

Věda

Na celé řadě objektů čs. polního opevnění testovali Němci své zbraně a taktiku. Na snímku objekt těžkého opevnění N-S 82 Březinka

Válka

Extrémně rychle rotující neutronová hvězda neboli pulzar

Vesmír

Vchod do showroomu Casa Ceramica v Manchesteru.

Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907