Reklama


Čína má nejdelší plovoucí chodník na světě: Na délku měří přes 5 kilometrů

26.08.2017 - Zuzana Rychlá

Suchou nohou po vodní hladině? V Čínské provincii Kuej-čou je nejdelší plovoucí chodník na světě. Kromě procházky nabízí i spoustu zábavy

Když loni v červnu představil Američan Christo svůj plovoucí chodník spojující italské Sulzano s ostrovem Monte Isola, byla z toho událost, lákající tisíce návštěvníků. Jeho tři kilometry dlouhá lávka z polyethylenových kostek za 15 milionů euro byla v té době svého druhu nejdelší na světě. Byla. Američanův rekord už totiž neplatí – po nejdelším plovoucím chodníku se lze nově projít v čínské provincii Kuej-čou.

Zdejší lávka ve tvaru motýla měří na délku 5,13 kilometru a pokrývá úctyhodnou plochu 54 000 m². Kromě nezvyklé procházky po hladině řeky Chung-šuej nabízí plovoucí park spoustu vodních atrakcí, včetně obřího bazénu, tropické zahrady a 40 metrů vysoké vyhlídkové věže.

  • Zdroj textu: People's Daily, China, guinnessworldrecords.com
  • Zdroj fotografií: New China TV

ReklamaReklama

Aktuální články

Izraelský památník holocaustu Jad Vašem udělil mnoha hrdinům, kteří za války Židům pomáhali, ocenění „Spravedlivý mezi národy“ .

Zajímavosti

Digitální pilulky vzbuzují naděje i obavy

Věda

Ferrotypie (též tintype nebo fotografie na plechových deskách) zachycující pistolníka Billyho the Kida (druhý zleva) a šerifa Pata Garretta (uprostřed). Podle odborníků byl snímek pořízen mezi roky 1875 a 1880.

Revue

<p>Pro mladé zajíce se širá pole stala smrtící pastí</p>

Příroda

Kabourek přivedl obě sestry Cihlovy v krátkém čase do jiného stavu

Historie

Zárodky černých děr se uvnitř galaxií začaly formovat brzy po vzniku hvězdných ostrovů

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907