Reklama

Reklama

Články 100+1

Velká měsíční kachna
Velká měsíční kachna

Astronomové prý pozorovali, jak Měsíčňané vyrábějí umělecké předměty a koupou se v jezeře. Měsíční fauna a flóra měly být neobyčejně pestré – a nápadně se podobat té pozemské. Lunární lidé měli žít jako pozemšťané, navíc však mohli díky křídlům létat

Zprávy o nejnovějších vědeckých objevech sledovali lidé fascinovaně již téměř před dvěma stovkami let. Zároveň se už tehdy ukázalo, že podobné informace není radno přijímat zcela nekriticky.
Karma možná skutečně funguje. Posádka jisté velrybářské lodi musela při poplachu naskákat do oceánu, načež námořníky objevila skupinka kosatek a zmasakrovala je
Babí léto, někdy též označované jako pozdní léto, je název déletrvajícího suchého, slunečného, teplého a málo větrného počasí na konci léta či začátku podzimu. Víte ale, jak ke svému jménu přišlo?
Při experimentech musí vědci občas doslova nastavit vlastní kůži
Židovské etnikum žilo od středověku pod hrozbou pogromu. S nástupem novověku se ale jejich postavení radikálně změnilo
Detailní pozorování blízkého hnědého trpaslíka prozradilo přítomnost silného magnetické pole
Na výpravě do neznáma se nemusíte spokojit s instantní polévkou ukuchtěnou na přenosném plynovém vařiči. Pořádnou letní grilovačku, přípravu francouzských brambor nebo dokonce i pečení voňavých muffinů hravě zvládnete s pomocí slunečních paprsků.

Stránky

Reklama