Reklama


Ďáblové a démoni: Strašidelný dům v běloruské Ratamce děsí sousedy

29.08.2017 - Zuzana Rychlá

Čtyřtisícová Ratamka leží jen co by kamenem dohodil od běloruské metropole Minsk. Víska, známá především milovníkům koní a jezdectví, se v posledních týdnech dostala do centra zájmu světových médií. Může za to velmi neobvyklá výzdoba jednoho z místních domů

Dům jednoho z místních podnikatelů v běloruské Ratamce zdobí neobvyklá výzdoba. Kamenná zeď oddělující pozemek od ulice je protkána křečovitě vzpínajícími se lidskými údy, někde tvoří část zdi desítky černě nabarvených lidských lebek a po střeše se prohánějí strašidelně vyhlížející démoni.

„Z dálky vypadá dům opravdu hezky, dcerka si myslela, že je to nějaký zámek. Zblízka je ale děsivý,“ popisuje své zkušenosti jedna z místních obyvatelek a dodává: „po setmění se tomu místu, pokud možno, vyhýbám.“

Zatímco odborníci vesměs chválí neotřelou architekturu, výzdoba už takové nadšení nebudí. Část místních obyvatel se dokonce obrátila na úřady ve snaze vymoci odstranění strašidelné výzdoby. Podle úředníků je ale výzdoba v pořádku, respektive nijak neporušuje zákony a místní nařízení. 

Strašidelná výzdoba každopádně skvěle funguje jako odstrašující prvek proti zlodějům. Je těžko si představit odvážlivce, který by šel v noci loupit do takového domu.

  • Zdroj textu: TUT.BY
  • Zdroj fotografií: Vladimir Evstafiev/TUT.by

ReklamaReklama

Aktuální články

Izraelský památník holocaustu Jad Vašem udělil mnoha hrdinům, kteří za války Židům pomáhali, ocenění „Spravedlivý mezi národy“ .

Zajímavosti

Digitální pilulky vzbuzují naděje i obavy

Věda

Ferrotypie (též tintype nebo fotografie na plechových deskách) zachycující pistolníka Billyho the Kida (druhý zleva) a šerifa Pata Garretta (uprostřed). Podle odborníků byl snímek pořízen mezi roky 1875 a 1880.

Revue

<p>Pro mladé zajíce se širá pole stala smrtící pastí</p>

Příroda

Kabourek přivedl obě sestry Cihlovy v krátkém čase do jiného stavu

Historie

Zárodky černých děr se uvnitř galaxií začaly formovat brzy po vzniku hvězdných ostrovů

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907