Reklama


Dobře zašitý inzerát: V záhybech vojenského kiltu objevila švadlena dávný vzkaz

05.08.2017 - Redakce Revue 100+1

Jistá žena z Glasgowa se rozhodla hledat lásku netradičním způsobem. Poslala vzkaz náhodnému vojákovi do první linie, jenže řízením osudu skončil její dopis úplně jinde

V záhybech suknice určené vojákům, kteří za první světové války mířili na frontu, byl objeven tajný vzkaz. Zprávu našla Helen Paulová a domnívá se, že švadlena, jež oděv šila, chtěla takto oslovit budoucího manžela. Zřejmě si ovšem neuvědomila, jak málo mladých mužů se vrátí z války domů.

Její vzkaz zněl: „Doufám, že ti tento kilt dobře padne a že v něm budeš vypadat senzačně. Jestli jsi ženatý, nevadí. Jestli jsi svobodný, ozvi se. Přeji ti hromadu štěstí a rychlý návrat do Británie.“ Podepsána Helen Govanová, 49 Ardgowan Street, Glasgow.

Je možné, že ona dáma všila podobné vzkazy do více suknic. Jednalo se o kus oblečení vyrobený společností Petera Wilsona pro Londýnský skotský regiment. Z nějakého důvodu však nebyl dotyčný kilt nikdy ani vybalen a skončil v majetku rodiny Paulových, načež se dědil z generace na generaci. Až Helen Paulová si však sukni řádně prohlédla a našla ručně psaný lístek. Teď doufá, že se jí podaří vypátrat potomky Helen Govanové a celý příběh skrytý za záhadným dopisem odhalit. 

  • Zdroj textu: 100+1 zahraniční zajímavost, telegraph.co.uk
  • Zdroj fotografií: The Telegraph

ReklamaReklama

Aktuální články

Mamograf je speciální rentgen pro diagnostiku rakoviny prsu

Věda

Ukrajinský voják pózuje s útočnou puškou AK-74 kdesi na východní Ukrajině

Válka
Zajímavosti

Neutrinový „snímek“ Slunce pořízený detektorem Super-Kamiokande vznikl v noci, tedy „skrz Zemi“. Zachycuje v podstatě pouze horké sluneční jádro

Vesmír

Rychlostní rekord v hodnotě téměř 126 km/h padl na stěně smrti loni

Revue

V porcovnách zpracovávali pravěcí lovci nejen mamuty, ale i lvy, medvědy nebo zubry

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907