Reklama


Dream Chaser zamíří k Mezinárodní vesmírné stanici v roce 2020

09.02.2018 - Martin Reichman

Reklama

Ruský Progress a americké duo Cygnus a Dragon dostanou do dvou let novou konkurenci. NASA odsouhlasila zásobovací misi k Mezinárodní vesmírné stanici pro společnost Sierra Nevada a její Dream Chaser. K první cestě k ISS se Dream Chaser vydá v druhé polovině roku 2020. Nosnou raketou má být Atlas V.

TIP: Další krok k cestě na ISS: Miniraketoplán Dream Chaser si vedl výborně

Dream Chaser má k ISS přepravovat až 5 500 kilogramů nákladu, zpět na Zemi pak může dopravovat až 2 000 kilogramů. Vzhledem k tomu, že Dream Chaser má po návratu z vesmíru přistávat na dráze Kennedyho vesmírného střediska, hodlá jej NASA využívat především pro přepravu citlivých experimentů, pro které by standardní cesta představovala riziko.

Poslední úspěšné testy absolvoval miniraketoplán v listopadu na Armstrongově leteckém výzkumném středisku. Další test je naplánován na polovinu roku 2018.

  • Zdroj textu: sncorp.com, spacenews.com
  • Zdroj fotografií: Sierra Nevada Corporation

Reklama

Další články

Reklama

Reklama

Aktuální články

Markéta I. zvaná Norská panna (1283 až 1290), jež byla z matčiny strany vnučkou skotského krále, zemřela ve svých sedmi letech a její smrt způsobila ve Skotsku spory o následnictví a několik válek.

Historie

Na adresu Guida Grolleho bylo za uplynulé dva týdny odesláno kolem stovky pizz od různých podniků, které dělají rozvážky.

Revue

Mennonitský řád z americké Iowy zakazuje všem svým farmářům používat gumová kola. Mennonité z Kanady tak přísní nejsou a pneumatiky běžně používají.

Zajímavosti

Společnost Virgin Hyperloop One plánuje zavést hyperloop v Indii.

Věda

Při letmém spatření okapi byli první Evropané vzezřením a velikostí zvířete překvapeni. Fantazie pak zvířeti přisuzovala i mnohé rysy, které měly se skutečností pramálo společného

Příroda

Taínové odnesli příchod Evropanů mezi prvními.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907