Reklama

Reklama

Fotoeditorial

Už více než 150 tisíc odvážlivců z Francie, Španělska, Belgie a Švýcarska si vyzkoušelo šílený závod v blátě. Včera se poprvé konal v Izraeli.
Timo, Brno
Graffiti – jsou vtipné, barevné, provokativní a často nezákonné. Pro někoho vandalismus, pro jiného umění a tvůrčí vyjádření
Hongkong se pyšní jednou z nejliberálnějších a nejrychleji se rozvíjejících ekonomik světa. Patří také mezi nejhustěji osídlené oblasti světa. Na jediném kilometru čtverečním zde žije okolo 6 500 lidí! Pro srovnání v Česku je to jen 133 lidí.
Náměstí Manéž 1978 a 2015

Současná Moskva není jen Rudé náměstí, Kreml a Velké divadlo. Tisíce Moskvanů žijí své životy mimo tato turistická centra a tráví svůj čas v mnohem obyčejnějších a snad i proto oblíbenějších místech.
Holi
Indie oslavila hinduistický svátek hólí známý také jako Slavnost barev. Lidé po celé zemi vrhali do vzduchu a jeden na druhého barevný prášek, setkávali se a společně se veselili. Na Holi festivalu mizí veškeré bariéry mezi náboženstvími.
Piton de la Fournaise
Piton de la Fournaise, ležící na francouzském ostrově Réunion východně od Madagaskaru, vypadá trochu jako Sauronův Mordor. Tato štítová sopka patří mezi největší a zároveň nejaktivnější vulkány na světě
Asi 5 300 km vzdušnou čarou na severovýchod od Moskvy a 450 km severně od Ochotského moře v ruské republice Jakutsko či také Sacha leží vesnička Ojmjakon, jež se pyšní světovým rekordem.

Stránky

Reklama