Reklama

Reklama

Fotoeditorial

Pavillon of Reflections Curych
Pavillon of Reflections, Curych, Švýcarsko

Curyšský Pavilon odrazů má „na svědomí“ 32 architektů ze společnosti Studio Tom Emerson. Vznikl jako součást umělecké přehlídky Manifesta 11 a v jeho dřevěných útrobách se ukrývá bar, tribuna nebo třeba bazén spojený s promítacím plátnem kinosálu.

V posledních pěti letech zasáhl městskou architekturu zcela překvapivý trend – dřevo. Nejnovější konstrukce jsou přitom lehčí než ocel, snadno se s nimi pracuje a ohni paradoxně odolávají lépe než průmyslové materiály
Blecha písečná
Blecha písečná

Blíží se čas prázdnin a letních dovolených. Pokud se chystáte vyrazit do exotičtějších krajů, dejte pozor, abyste si vedle nevšedních zážitků, nepřivezli i nějaký nečekaný suvenýr.
Krása, to nejsou jen pestrobarevné přírodní scenérie a kýčovité západy slunce. Anglický termín „urban exploration“ – doslova „objevování města“, zkráceně „urbex“ – popisuje zálibu ve rzi, rozkladu a historii oprýskaných zdí.
Otroci z Hazaribaghu

Většina z 185 tisíc obyvatel Hazaribaghu je zaměstnána v oděvním a koželužném průmyslu.

Bangladéš patří mezi nejchudší země světa, zároveň ale představuje důležitou součást globálního oděvního průmyslu. V místních továrnách panují otřesné pracovní podmínky.
Minnehaha
Vodopády svojí proměnlivou krásou odedávna přitahovaly lidské pohledy. Teploty pod bodem mrazu, které z neposedných kapek vytvoří nařasené záclony, odhalují ještě další estetický rozměr padající vody
Legendární ruské jezero Bajkal není jen nejhlubším jezerem na Zemi, jeho podvodní svět představuje i výlet mimo čas a prostor.
Ještě před 100 lety žilo na území západní Afriky asi 100 tisíc nosorožců černých. V roce 1995 už to bylo pouhých 2 400 jedinců. Důvodem masivního úbytku počtu nosorožců je pytláctví – především kvůli rohovině.

Stránky

Reklama