Reklama


Inteligentní japonská toaleta budoucnosti: Umyje, usuší, navoní a desinfikuje

15.12.2016 - Zuzana Rychlá

Zaplatili byste více než 300 tisíc za záchodovou mísu? Japonský výrobce luxusních toalet doufá, že ano

Okolo 80 % Japonců má záchod vybavený nějakou formou bidetu. V Evropě a Česko nevyjímaje jde ale stále spíše o okrajový doplněk či výbavu luxusních hotelů a špičkových restaurací. Změnit pohled Evropanů na hygienu na toaletách se snaží japonský výrobce se svým modelem inteligentní toalety.

Proklatě chytrá mísa

Teplé záchodové prkýnko vzbuzuje v našich končinách nepříliš příjemné představy. Nemusí být ale nutně znakem toho, kdo na něm seděl před vámi. Inteligentní toaleta umí prkýnko nejen vyhřát na příjemnou teplotu, umí toho mnohem víc.

Součástí chytré toalety je i robotická tryska vybavená několika senzory. Jakmile dokončíte svou potřebu, tryska vám omyje pozadí vodou s přesně nastavenou teplotou, osuší vás teplým vzduchem a nakonec i navoní. Pomocí dálkového ovládání (například v chytrém telefonu) si lze zvolit specifické mytí „pánské“ či „dámské“.

S dokončením očisty ale práce pro chytrou toaletu zdaleka nekončí – nastává druhá fáze – desinfekce. Toaleta se poté co ji opustíte automaticky uzavře, spláchne, vyčistí a pomocí UV světla i vydesinfikuje. Voda použitá k desinfekci má přesně nastavené Ph, které rozpouští soli a likviduje bakterie. Některé modely chytrých toalet nabízí i poměrně úsměvné funkce – například „toaletní deník“, v němž se zaznamenává četnost vašich návštěv a můžete si tak udělat rychlý přehled o svém zdraví.

  • Zdroj textu: BBC
  • Zdroj fotografií: TOTO

ReklamaReklama

Aktuální články

Některé kočky preferují pravou, některé levou

Věda

Zimní idyla na okraji Zemské brány

Příroda

Vlevo normální mozek, vpravo mozek s pokročilou boxerskou demencí.

Věda

Nejbližší přiblížení k Uranu nastalo 24. ledna 1986, kdy se sonda nacházela 81 500 km nad horní vrstvou Uranovy atmosféry. Během průletu kolem planety sonda objevila 10 dříve neznámých měsíců. Během průletu sonda odeslala k Zemi okolo 8 000 fotografií.

Vesmír
Revue

Robotický zaměstnanec Fabio dostal padáka

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907