Reklama


Jak se žákům ve škole nejlépe učí a přemýšlí? Ve stoje!

26.04.2015 - Stanislav Mihulka

Podle nového výzkumu dávají žáci větší pozor, když ve třídě stojí. A taky je to pro ně zdravější

Chcete vymyslet něco kloudného a nejde to? Zkuste to ve stoje. Vědci zjistili, že žáci dávají ve škole víc pozor a snadněji se vzdělávají, když se učí ve školních lavicích, u kterých se stojí. Během výzkumu po celý školní rok sledovali tři stovky žáků druhé až čtvrté třídy.

Pracovní stoly „na stojáka“ původně upoutaly pozornost vědců jako vychytávka k omezení dětské obezity a také ke snížení zatížení páteře. Dřívější studie potvrzují, že žáci, kteří ve škole stojí, spálí o 15 procent více kalorií, a když jsou obézní, tak dokonce 25 procent. Při dřívějších výzkumech si také vědci všimli, že žáci ve stoje lépe vnímají.

Nový výzkum se proto zaměřil porovnání studijních výsledků ve třídách se školními lavicemi, u kterých se stojí, se třídami, v nichž se sedí. Vše nasvědčuje tomu, že učení ve stoje znatelně omezuje problémy s chováním a udržením pozornosti během výuky. Ve stoje se učí lépe a také je to zdravější.

  • Zdroj textu: Texas A&M University
  • Zdroj fotografií: Spacecat

ReklamaReklama

Aktuální články

I Česko mohlo mít své moře a přístav – díky geniální vizi rychlostního tunelu, jenž by vedl přes Rakousko až do Slovinska.

Zajímavosti

Díky matce se Marcele otevřel celý divadelní svět

Historie

Nově objevený chrám Ramesseho II. v egyptské Gíze

Věda

Na celé řadě objektů čs. polního opevnění testovali Němci své zbraně a taktiku. Na snímku objekt těžkého opevnění N-S 82 Březinka

Válka

Extrémně rychle rotující neutronová hvězda neboli pulzar

Vesmír

Vchod do showroomu Casa Ceramica v Manchesteru.

Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907