Reklama


Jako malé děti: Umělá inteligence Facebooku se učí fyziku hrou s kostkami

09.03.2016 - Stanislav Mihulka

Facebook vyvíjí inteligentní algoritmus, který dokáže předpovídat fyziku. Software se učí stejně jako malé děti – hrou s barevnými kostkami

Facebook využívá laboratoř pro výzkum umělé inteligence, kde se vývojáři snaží vytvořit co nejlepší software pro správu a fungování sociálních médií. Snaží se zde naučit umělou inteligenci základním pravidlům fyziky stejným způsobem, jakým se je učí lidé - tedy hrou.

Vývojáři nechali umělou inteligenci „hrát si“ s kostkami podobně, jako si s nimi hrají děti. Nejprve vytvořili celkem 180 tisíc počítačových simulací dvou až čtyř barevných kostek, uspořádaných v různých kombinacích. Rovněž natočili téměř 500 videí zobrazujících stojící a hroutící se věže z kostek.

Poté tyto simulace a videa předali ke zpracování počítačům. Cílem tréninku je donutit umělou inteligenci odhadnout, jak dopadnou doposud neviděné situace s kostkami. Nejlepší umělá inteligence uspěla v 89 procentech situací s virtuálními kostkami, což je mimochodem lepší výsledek, než jakého se stejnými situacemi dosahují lidé.

  • Zdroj textu: New Scientist
  • Zdroj fotografií: Alan Chia / Wikimedia Commons

ReklamaReklama

Aktuální články

Vzducholoď Italia, jež se v roce 1928 měla vznést k severnímu pólu, nakonec svého cíle dosáhla, poté však tragicky ztroskotala.

Zajímavosti

Sériová výroba návratových modulů lodí Sojuz

Vesmír

Zámek ční nad obcí Hohenschwangau

Historie

Hlavním receptem na léčbu takzvaného bombového (též šrapnelového) šoku byl klid a odpočinek

Válka

Dron Fury s novým motorem může provádět průzkum 15 hodin

Věda
Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907