Reklama


Kanadské žertíky: Legrace na hraně

19.06.2015 - redakce 100+1

Po internetu kolují podobných vtípků tisíce. Někteří se pod jejich tíhou hroutí, jiní se jim sice zasmějí, ale většinou až s odstupem. Kanadské žertíky se často pohybují na hranici humoru, dobrého vkusu, ale i zdraví

Existuje samozřejmě celá řada jemnějších „fórků“. Patří mezi ně třeba jednoduchý trik, kdy dva lidé namotávají uprostřed ulice fiktivní provázek a kolemjdoucí se mu všemožně snaží vyhnout. V ruské verzi si dokonce jistí muži troufl i zablokovat neviditelným lanem celou silnici. Oblíbené jsou rovněž pokusy vzbudit nic netušícího spáče – třeba tak, že ho překlopíte do studené vany nebo mu necháte přistát na hlavě plyšového pavouka. Celá řada drsnějších vtipů však může oběti vystavit značným nepříjemnostem, nebo dokonce smrtelnému leknutí.

Bydlení za pakatel

Manželé Staňovi z Bruntálu zažili peklo na zemi. Na internetu se začaly objevovat inzeráty na prodej jejich majetku. Z jejich bytu 3+1 se stal cenový hit, neboť ve fiktivní nabídce klesla jeho cena na půl milionu korun. Jako bonus navíc neznámý inzerent sliboval čtyřnohého hlídače zdarma. Nechyběla ani adresa a telefonní číslo. Manželé rok odháněli stovky potenciálních zájemců. „Bral jsem to jako legraci. Netušil jsem, že se na inzerát podívá tolik lidí,“ prohlásil zpětně autor nepovedeného vtipu a šprýmař Josef Polášek.

Když žertují média

Drsnou verzi mediálního žertování připravila divákům v roce 2010 gruzínská televize: odvysílala záběry, které ukazovaly obsazení celé země. Reportáže přitom nešetřily mrtvými, a zachycovaly dokonce popravu prezidenta. „Máme pro vás aktuální informace – ruské tanky překročily gruzínské hranice a nepovoleně vnikly na naše území,“ zněla úvodní slova smyšlených zpravodajských novin, které šly ovšem ještě dál: ulice se prý začaly připravovat k boji, lidé skupovali chléb a vybírali peníze na vlast. Následně musely reálné sanitky vyjet k několika infarktům a zmíněný humor samozřejmě vyvolal řadu negativních reakcí – odpůrci poukazovali zejména na to, že by měly být podobné fiktivní zprávy celou dobu patřičně označeny.

Horor ve výtahu

Kanadské žertování může vyústit i ve smrtelné leknutí. Podobné „překvapení“ připravili lidem v roce 2013 američtí filmaři, kteří využili nic netušící zákazníky ve fotokabince. Zatímco lidé čekali na spuštění aparátu, ze stran s řevem vrazili dovnitř ozbrojení muži a křičeli, že je zabijí. Někteří jedinci nesli tento druh humoru velmi těžce a nedokázali se vzpamatovat ani poté, co je štáb několikrát ujistil, že se jednalo o žert. Jeden z mužů se dokonce podle lékařů ocitl na hranici kolapsu

Podobně skončilo i natáčení skrytou kamerou ve výtahu, kdy se před cestujícími náhle objevila dívenka hororového vzezření s panenkou v ruce. Reakce lidí nasvědčovaly, že si vzpomínky na tento „vtipný“ zážitek uchovají ještě hodně dlouho.

  • Zdroj textu: 100+1 Zahraniční zajímavost
  • Zdroj fotografií: Shutterstock, YouTube

ReklamaReklama

Aktuální články

Zajímavosti

Paříž je pojmenovaná podle keltského kmene známého jako Parisii. Nejstarší osídlení se datuje do roku 4200 př. n. l.

Cestování

Konopí stále častěji nachází uplatnění v medicíně

Věda

Odvedl krysař děti na Moravu?

Historie

Nejnovější test motoru pro nosnou raketu systému SLS

Vesmír
Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907