Reklama


Konec tahání se s nákupem: Tahle robotaška vám donese nákup až domů

10.02.2017 - Zuzana Rychlá

Jak bude vypadat cestování a nákupy v budoucnosti? Místo tašek a kufrů budeme využívat transportní roboty

Bostonská společnost Piaggio Fast Forward představila nového osobního transportního robota. Kulatý, 66 centimetrů vysoký robot, se dokáže fungovat ve dvou režimech – podobně jako taška na kolečkách může následovat svého majitele. Na již známé trase se ale dokáže pohybovat i zcela autonomně.

Robot, pojmenovaný Gita, je ovládaný pomocí WiFi signálu, disponuje i kamerovým systémem a senzory, které mu umožňují orientaci v prostoru. Dokáže okamžitě reagovat na pohyb svého majitele, pokud se například zastavíte u přechodu, zůstane stát také.

Ve svém nitru ukrývá robot úložný prostor, ve kterém je schopen přepravit náklad až do hmotnosti 18 kilogramů. Přístup do úložného prostoru je chráněný senzorem se snímačem otisků prstů. Svůj obsah tak vydá pouze svému majiteli. Na jedno nabití dokáže Gita fungovat až osm hodin a dokáže vyvinout rychlost až 35 kilometrů v hodině.

  • Zdroj textu: piaggiofastforward.com
  • Zdroj fotografií: PFF | piaggiofastforward.com

ReklamaReklama

Aktuální články

Jak by vypadaly Niagarské vodopády, kdyby v řece Svatého Vavřince došla voda? Reálnou fotografii vyretušoval grafik Joel Krebs.

Zajímavosti

Jasný meteor nad Oklahomou (2008)

Vesmír
Revue

Pohled z Velké Hejšoviny na Broumovské stěny, Broumovskou kotlinu a Javoří hory

Příroda

Snímek z konce října 1937 zachycuje Benita Mussoliniho při oslavách 15. výročí pochodu na Řím, kterým donutil vládu k rezignaci a krále k předání moci do rukou fašistů. Po diktátorově levici jde zástupce Adolfa Hitlera Rudolf Hess a oba muže při přehlídce doplňují další italští generálové.

Válka

Jeskynní systémy na Yucatánu jsou jako jiný svět

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907