Reklama


Kontroverzní móda: Dámská kabelka ušitá z vypreparované kočky

23.09.2016 - Zuzana Rychlá

Claire Third z Nového Zélandu přišla s nápadem na netradiční módní doplněk. Prostřednictvím internetové aukce TradeMe prodala vlastnoručně vyrobenou kabelku z vypreparované kočky. Podle Claire šlo o kočku, jejíž mrtvolu našla u silnice a kterou několik týdnů uchovávala v mrazáku. Nešlo tedy o zvíře záměrně usmrcené kvůli kabelce. Když se ani po třech měsících nepřihlásil majitel, pustila se Claire do práce.

Novozélanďanka Claire není v oboru žádný začátečník, preparování zvířat se věnuje již 15 let a doma má několik vycpaných zvířat, včetně například „jednorožce“ vytvořeného z lamy a několika dalších zvířat, nebo dvouhlavou kočku s ptačími křídly.

Samotná kočičí kabelka rozhodně vzbudila zájem. Její cena se v aukci vyšplhala na 545 novozélandských dolarů, tedy v přepočtu necelých 10 tisíc korun.

  • Zdroj textu: BBC
  • Zdroj fotografií: Profimedia

ReklamaReklama

Aktuální články

Jeskynní a skalní obydlí hrála důležitou roli i v čínské historii. V jednom takovém strávil sedm let i současný čínský prezident Si Ťin-pching.

Zajímavosti

Česká metropole se proměnila v jeden veliký vojenský tábor, ale obyvatelstvo s „Prajzy“ vycházelo celkem dobře

Historie
Revue

Galaxie M81 je příkladem spirálního typu

Vesmír

Zedníček skalní má dlouhý zahnutý zobák a krátký ocas. Svrchní strana křídel je karmínová s bílými kapkovitými skvrnami na ruční letce. Brada a hrdlo jsou černé. Mimo hnízdní období a u mláďat jsou brada a hrdlo bílé

Příroda

Domácí krocan se stal významným hospodářským ptákem

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907