Reklama


Military Club Kolín: divize Grossdeutschland, polní kuchyně a Mercedes Benz 1500

23.07.2015 - David Říha

Teprve nedávno vzniklý kolínský KVH se zabývá převážně dějinmi první a druhé světové války. Vlastní též několik kusů vojenské historické techniky

Klub vojenské historie známý jako Military club Kolín se zabývá obdobím první a druhé světové války. Oficiálně klub vznikl 8. října 2013. Do té doby se členové organizace účastnili akcí pod hlavičkou VCC Kolín jehož jsou členy nadále.

Co se prvního světového konfliktu týče, tak zde se zabývají ztvárňováním pěších vojáků rakousko-uherské armády. V této oblasti spolupracují s klubem vojenské historie v Čáslavi. V druhé světové válce reprezentují příslušníci KVH především německou stranu, a sice Wehrmacht, divizi Grossdeutschland. Kromě toho se někteří členové zabývají československým četnictvem, předmnichovskou armádou a Rudou armádou.

Členové vlastní vedle obligátních střelných zbraní též několik kusů historické techniky. Jedná se o Mercedes Benz 1500, MB 170V, KDF, motorku M72 (věrohodně přestavěnou na BMW R71) a v neposlední řade i vozidlo TATRA 57k. Kromě toho klub vlastní polní kuchyni PK60 upravenou na dobu R-U ve které vaří na vojensko-historických akcích a dalších podobných událostech, jako například Haškova Lipnice, odhalení sochy Švejka v Putimi, masopust v Neratovicích, letecký den Čáslav a tak dále.

 

Více informací na: www.militaryclubkolin.cz  nebo na FB Militaryclubkolin

  • Zdroj textu: www.militaryclubkolin.cz
  • Zdroj fotografií: www.militaryclubkolin.cz

ReklamaReklama

Aktuální články

Jezero Van ukrývá velkou stavbu z éry království Urartu

Věda
Revue

Druh alkoholu má význam pro náladu pijana

Věda

Jedovatou barvu plnou olova ochutnával, otrava byla otázkou času…

Historie

Střet kavalerie v bitvě u Náchoda 27. června 1866

Válka

Vizualizace planety Ross 128 b o velikosti Země s vhodnými teplotními podmínkami na povrchu. Systém leží pouhých 11 světelných let od Země.

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907