Reklama

Reklama

Mládě ohroženého delfínovce laplatského zemřelo kvůli selfie

24.2.2016 - Martin Reichman
Živá atrakce
Živá atrakce

Skupinka lidí vytáhla z moře mládě delfínovce laplatského, aby si s ním pořídili selfie. Nebohé zvíře v důsledku dlouhého pobytu na souši zemřelo.

V honbě za zajímavou fotografií se někteří lidé dopouští těžko pochopitelných činů. V argentinském plážovém letovisku Santa Teresita například skupinka lidí minulý týden vytáhla z moře mládě delfínovce laplatského, aby si s ním pořídili selfie. Nebohé zvíře, které na pláž patrně vyhnal příliv, v důsledku dlouhého pobytu na souši zemřelo. Ani to ale nezabránilo lidem, aby se s napůl mrtvým delfínovcem fotili. Později byl delfínovec nalezen pohozený v písku na pláži.

TIP: Nebezpečná selfie: 5 smrtících autoportrétů

Delfínovec laplatský (Pontoporia blainvillei) je jediný druh rodu Pontoporia z řádu kytovců. Žije v ústí jihoamerické řeky Río de la Plata a je jediným delfínovcem, který zavítá i do brakických vod atlantického pobřeží Jižní Ameriky, kde bývá spatřen v početných skupinách. Delfínovec laplatský patří podle červeného seznamu Mezinárodního svazu ochrany přírody (IUCN) mezi zranitelné živočichy. Tyto druhy čelí velkému nebezpečí vyhynutí ve střednědobém období. Odhaduje se, že na celém světě zbývá asi 30 tisíc jedinců.

Foto, ilustrace: 
Hernan Coria | Facebook

Svět obrazem

Netradiční truhlíky? Třeba z podprsenek
Netradiční truhlíky? Třeba z podprsenek

Zábradlí jedné z hlavních tříd na jihozápadním předměstí Londýna ozdobily neobvyklé květináče.

Lajky především
Lajky především

Sňatek dvou mladých Arabů skončil rozvodem poté, co dala novomanželka o svatební noci přednost sociálním sítím před milováním.

Nesmrtelná kočka
Nesmrtelná kočka

Nejméně 30 zásahů přežila kočka Puss-Puss.

Reklama