Reklama


Na skok do vesmíru: Podívejte se, jak bude vypadat vesmírná turistika

02.03.2016 - Martin Reichman

Komerčním výletům na hranici vesmíru jsme zase o kousek blíž. Americká XCOR Aerospace, která již několik let vyvíjí svůj suborbitální raketový letoun Lynx, zveřejnila novou animaci, představující, jak takový výlet bude vypadat. Lynx je navržený k letu po suborbitální dráze do výšky 100 kilometrů, bude startovat jako běžné dopravní letadlo a vracet se podobně jako raketoplán Space Shuttle. Při letech Lynx bude na dobu až tří minut dosaženo stavu mikrogravitace a vystavení drsnému prostředí na hranici kosmického prostoru.

Pro vesmírné nadšence a hračičky společnost XCOR Aerospace připravila papírový model raketoplánu Lynx ke stažení.

  • Zdroj textu: YouTube
  • Zdroj fotografií:

ReklamaReklama

Aktuální články

Nejnovější verze robota SpotMini je štíhlejší než předchozí varianty

Věda

Vzdělaná Johanna, nevlastní dcera magistra Kelleyho, používala svůj literární um k znovuzískání rodinné prestiže

Historie

Genom Amišů obsahuje pozoruhodné věci

Věda

Na pádu komunismu v Polsku se nejvíc podílelo odborové hnutí Solidarita, jehož vůdčí postavou se stal elektrikář Lech Wałęsa.

Zajímavosti

Výsadkáři ze 103. gardové divize se vracejí domů

Válka

Obraz italského renesančního malíře Leonarda Da Vinciho se vydražil za 450,3 milionu dolarů, tedy v přepočtu 9,8 miliardy korun. Dílo zobrazující Ježíše Krista se tak podle aukční síně Christie's stalo nejdražším obrazem, který se kdy na světě prodal v dražbě. Původní odhady udávaly hodnotu díla 100 milionů dolarů, přepočtu 2,2 miliardy korun.
Aukce trvala podle agentury AFP pouhých 19 minut. Dražit se začalo na částce 70 milionů dolarů, tedy 1,5 miliardy korun. Totožnost kupce aukční síň zatím nezveřejnila.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907