Reklama


Nissan představil zařízení, kterým auto předpovídá, co udělá řidič

08.01.2018 - Stanislav Mihulka

S technologií B2V si stačí jenom pomyslet a auto vám vyjde vstříc

Mozek-auto - Technologie B2V pro předpovídání chování řidiče
Mozek-auto - Technologie B2V pro předpovídání chování řidiče

Společnost Nissan nedávno představila veřejnosti svou novou technologii mozek-auto (B2V, podle anglického brain-to-vehicle). Toto zařízení dovede odhadnout, co udělá řidič, a na základě tohoto odhadu vylepšit ovládání automobilu. Klíčovým prvkem zařízení je headset s elektrodami, které fungují jako EEG a měří mozkovou aktivitu.

Nissan předvede technologii B2V na veletrhu Consumer Electronics Show (CES) v Los Angeles, který proběhne ve dnech 8. až 11. ledna 2018. Podle prohlášení Nissanu je účelem nového zařízení nejen zvýšit reakční rychlost řidičů a tím i bezpečnost provozu, ale rovněž přispět k většímu požitku z jízdy.

TIP: Nový level pro operátory dronů: Ovládat myslí celá hejna

Podle představitelů Nissanu se dnes hodně mluví o autonomních automobilech. To je pro ně odlidštěná verze budoucnosti, ve které se lidé spoléhají na řízení strojů. Technologie B2V představuje opačný přístup. Získává signály z mozku řidiče a s jejich pomocí vylepšuje jízdu automobilu.

  • Zdroj textu: Nissan
  • Zdroj fotografií: Nissan

ReklamaReklama

Aktuální články

Jak by vypadaly Niagarské vodopády, kdyby v řece Svatého Vavřince došla voda? Reálnou fotografii vyretušoval grafik Joel Krebs.

Zajímavosti

Jasný meteor nad Oklahomou (2008)

Vesmír
Revue

Pohled z Velké Hejšoviny na Broumovské stěny, Broumovskou kotlinu a Javoří hory

Příroda

Snímek z konce října 1937 zachycuje Benita Mussoliniho při oslavách 15. výročí pochodu na Řím, kterým donutil vládu k rezignaci a krále k předání moci do rukou fašistů. Po diktátorově levici jde zástupce Adolfa Hitlera Rudolf Hess a oba muže při přehlídce doplňují další italští generálové.

Válka

Jeskynní systémy na Yucatánu jsou jako jiný svět

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907