Reklama


1939 - 1945

09.07.2014 - Redakce Válka Revue

Kluby vojenské historie, které se zaměřují primárně na období druhé světové války

 

KVH Ostwind

www.ostwind.ic.cz

Klub vojenské historie Ostwind byl založen dne 3. září 2007 jako občanské sdružení registrované na ministerstvu vnitra. Sdružuje zájemce o vojenskou historii a to převážně z období druhé světové války. V rámci klubu fungují tyto jednotky zaměřené na německou armádu ve druhé světové válce: WH Gebirgsjägerregiment 13/6. komp., SS Panzergrenadierregiment 19/9. komp. a WH Infanterie division 304

 

Klub přátel československého odboje

www.cechoslovaci.cz

Klub přátel československého odboje je občanské sdružení, jehož hlavním cílem je sdružovat zájemce o vojenskou historii Československa, zvláště pak o jednotky naší zahraniční armády v období 2. světové války. Klub je schopen předvést 46. pěší pluk armády ČSR a dále čs. samostatnou obrněnou brigádu a 1. čs. sbor v SSSR

 

KVH Tommy and Yankee z.s. Plzeň

www.tommy-yankee.cz

Sdružení KVH Tommy & Yankee z. s. se sídlem v Plzni se zabývá vojenskou historií v letech druhé světové války s hlavním zaměřením na západní spojenecké jednotky. Páteř klubu tvoří dvě samostatné sekce, jedna se zaměřením na britskou a druhá na americkou armádu. Klub je schopen předvést britské SAS, 8. prapor Durhamské lehké pěchoty, americkou 2. pěší divizi a čs. samostatnou obrněnou brigádu.

 

KVH Stein

www.panzergrenadier.estranky.cz

Klub se věnuje jednotkám zbraní SS. Jeho členové na akcích představují příslušníky divize SS Das Reich (v letech 1941-1944 na východní i západní frontě), případně 33. divize pancéřových granátníků SS Charlemagne (v závěru války v Pomořansku)

 

KVH Infanterie

www.kvhinfanterie.xf.cz

Klub vojenské historie Infanterie se zabývá německou armádou v období druhé světové války a čs. četnictvem. Na akcích je můžete spatřit coby příslušníky 576. pěšího pluku Wehrmachtu nebo jako prvorepublikové a protektorátní četníky. 

 

KVH Wurm

www.kvhwurm.cz

Tento klub se věnuje historii v období 1933 – 1948 a má velmi široký záběr. Představuje jak civilisty z období první republiky tak československou armádu před Mnichovem, Finanční stráž, jednotky SOS, Wehrmacht Heer, Partyzány SSSR, Povstalce v květnu 1945, Wehrwolf a banderovce a jednotky Prvního pohotovostního pluku národní bezpečnosti.

 

Maďarská královská armáda

www.honved.estranky.cz

Klub, který se věnuje poměrně málo známé maďarské armádě v období 1938-1945. Jeho příslušníci chtějí více přiblížit veřejnosti ozbrojené síly našich dřívějších jižních sousedů.

 

KVH Tyrnau

www.kvhtyrnau.sk

Tento slovenský klub vojenské historie se zaměřuje na období druhé světové války a to hlavně na ozbrojené složky německé armády. Jeho členové mohou ztvárnit 271. divizi lidových granátníků, 4. divizi SS Polizei a maďarskou 24. pěší divizi. Disponují i rozličnou směsí dalších uniforem, díky kterým je můžete spatřit například jako příslušníky Luftwaffe, Hitlerjugend nebo Volkssturmu.

 

KVH ELSA

www.kvhelsa.cz

Tento klub ze západních Čech se zabývá primárně německou armádou v období druhé světové války. Prezentuje primárně především pancéřové granátníky 1.SS Divize „Leibstandarte Adolf Hitler“ a okrajově příslušníky SNB z období 1945-1948, prvorepublikového četnictva a jejich protějšků - pražské galérky či pytláků.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií:

ReklamaReklama

Aktuální články

Jezero Van ukrývá velkou stavbu z éry království Urartu

Věda
Revue

Druh alkoholu má význam pro náladu pijana

Věda

Jedovatou barvu plnou olova ochutnával, otrava byla otázkou času…

Historie

Střet kavalerie v bitvě u Náchoda 27. června 1866

Válka

Vizualizace planety Ross 128 b o velikosti Země s vhodnými teplotními podmínkami na povrchu. Systém leží pouhých 11 světelných let od Země.

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907