Reklama


„Bůček“ Adolfa Gallanda

06.05.2014 - Redakce Válka Revue

Kdo otrávil psa legendárního německého stíhače?

Adolf Galland, nositel Rytířského kříže s Dubovou ratolestí, Meči a Brilianty se 104 potvrzenými vzdušnými vítězstvími je bezpochyby jedním z nejznámějších stíhacích pilotů třetí říše, ačkoliv od svého jmenování do funkce generálního inspektora stíhacích pilotů v prosinci 1941 se k operačním letům proti nepříteli dostal jen zřídka. K jeho osobě se váže celá řada historek, pověstný byl jeho velmi špatný vztah s Hermannem Göringem. Ten když se například na poradě velitelů eskader během bitvy o Británii ptal, co velitelé žádají pro své jednotky, Galland bez mrknutí oka, napůl žertem odpověděl: „Žádám, aby moje eskadra byla vybavena Spitfiry!

Jako velmi známá a populární osobnost třetí říše byl Galland často fotografován, ať už soukromě, nebo pro propagandistické účely. Na celé řadě snímků však není sám – společnost mu dělá chundelatý pes, nejspíše kokršpaněl. Na otázku jak se tento slavný maskot jmenoval nám může odpovědět samotný Adolf Galland, který se o svém psu zmínil v jednom z dopisů psaných po válce:

Schweinebauch (do češtiny lze přeložit jako „Bůček“), jak se můj pes jmenoval, měl v době focení asi sedm nebo osm let. Koupil jsem jej ve Španělsku během své služby u Legion Condor. Byla to strašná hanba, když byl v roce 1942 otráven jedem v Brestu ve Francii.“

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií:

ReklamaReklama

Aktuální články

Vzducholoď Italia, jež se v roce 1928 měla vznést k severnímu pólu, nakonec svého cíle dosáhla, poté však tragicky ztroskotala.

Zajímavosti

Sériová výroba návratových modulů lodí Sojuz

Vesmír

Zámek ční nad obcí Hohenschwangau

Historie

Hlavním receptem na léčbu takzvaného bombového (též šrapnelového) šoku byl klid a odpočinek

Válka

Dron Fury s novým motorem může provádět průzkum 15 hodin

Věda
Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907