Reklama


Poměr délky mužského ukazováčku a prsteníku vypovídá o chování muže k ženě

23.02.2015 - Stanislav Mihulka

Působení mužských hormonů na plod během těhotenství ovlivňuje chování mužů vůči ženám. Kromě toho se projeví na poměru délky druhého a čtvrtého prstu.

Když žena zvažuje nějakou známost, měla by si důkladně prohlédnout partnerovy prsty. Podle nové studie vědců McGillovy univerzity jsou muži s krátkými ukazováčky a dlouhými prsteníky obvykle k ženě milejší. Zní to divoce, ale vědci už delší dobu vědí o tom, že poměr délky těchto dvou prstů výrazně ovlivňuje působení mužských hormonů, především testosteronu, na lidský zárodek v děloze. Více mužských hormonů znamená kratší ukazováček a delší prsteník, tedy nízký poměr délky ukazováčku k prsteníku. Vlastně to neplatí jenom pro lidi, podobně to funguje u primátů, vůbec savců a dokonce i třeba u ryb.

Muži pochopitelně mají poměr délky ukazováčku k prsteníku průměrně nižší než ženy, ale i mezi muži anebo mezi ženami mohou být rozdíly. Debbie Moskowitzová a její kolegové po dobu dvaceti dnů sledovali 155 dobrovolníků, kteří slíbili vyplňovat dotazník o každém setkání s jinými lidmi, které trvalo déle než 5 minut. Podařilo se jim zjistit, že muži s krátkými ukazováčky (čili muži pod větším vlivem mužských hormonů) lépe vycházejí se ženami. Pozorněji jim naslouchají, více se na ně usmívají a vyjadřují jim více komplimentů. A přesně tohle na ženy platí. I mezi ženami jsou jisté rozdíly v délce ukazováčku a prsteníků, jak se ale zdá, na chování žen vůči mužům to nemá prakticky žádný vliv.

Není divu, že muži s nižším poměrem délky mezi ukazováčkem a prsteníkem mají více dětí. Vše nasvědčuje tomu, že si dovedou vybudovat kvalitnější vztahy se svými partnerkami. Na druhou stranu, muži s kratšími ukazováčky mají větší sklony k agresivitě, závislosti na alkoholu a také na videohrách, což vztahům moc neprospívá.

  • Zdroj textu: McGill University, Personality & Individual Differences
  • Zdroj fotografií: Thetesting2d4dratio, Wikimedia Commons

ReklamaReklama

Aktuální články

Celkový pohled na město u soutoku řek Aragvi a Kura.

Cestování

I tato první dáma levné módy byla narozena ve znamení Lva, stejně jako módní návrhářka Coco Chanel

Historie

Sedmačtyřicetiletý Brit nosil v plicích hračku, kterou vdechl když mu bylo sedm.

Revue

Lidé by mohli osídlit Mars ve vertikálních lesních městech

Vesmír

Němci zanechali ve Finsku značné množství min, se kterými si museli finští ženisté poradit

Válka

Bolest hlavy může být zničující. Nově by pacientům mohl pomoci halucinogenní ketamin

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907