Reklama


První týdny operace Barbarossa

09.10.2017 - Redakce Válka Revue

Unikátní barevné záběry z prvních týdnů operace Barbarossa ukazují německou brannou moc v plné síle. Povšimněte si, jak obyvatelé západní části SSSR vítají Němce jako osvoboditele od Stalina. Válečná zvěrstva "nových pánů" však velice rychle obrátila veřejné mínění proti Hitlerovi a sjednotila všechny v boji proti třetí říši.

Desítky tanků postupujících vpřed širokou ruskou stepí, kilometry obsazeného území usměvaví němečtí vojáci či desetitisíce zajatých rudoarmějců – to vše byl obrázek prvních týdnů invaze. To se však mělo v následujících měsících změnit. Rudá armáda se vybičovala až k fanatickému odporu a v nejtěžších chvílích přišla Sovětskému svazu na pomoc také zima... 

  • Zdroj textu: youtube.com
  • Zdroj fotografií:

ReklamaReklama

Aktuální články

Vizualizace zachycuje první známou mezihvězdnou planetku `Oumuamua. Získaná měření naznačují, že `Oumuamua je nejspíš husté, pravděpodobně kamenné nebo dokonce kovové 400 metrů dlouhé těleso, jeho povrch má temně červenou barvu a není pokryt ledem.

Vesmír

Pennsylvania Avenue, Washington (1900 a 2013)

Zajímavosti

Snímek z prosince 1969 zachycuje Mansona během eskorty k předběžnému slyšení u soudu.

Revue

Po elektrických automobilech přicházejí na řadu elektrické náklaďáky

Věda

Obsluha 40mm kanonu Bofors vyhlíží v létě 1944 v Normandii letouny nepřítele

Válka

Vlky, kteří dřív ohrožovali dobytek, lovci v Yellowstonském parku zcela vyhubili – načež došlo k výrazným výkyvům v ekosystému.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907