Reklama


Tati, a prdí taky hadi? Na všetečné otázky odpovídají renomovaní vědci

10.06.2017 - redakce 100+1

Tati a prdí taky hadi? Nesmrtelná hláška z filmu S tebou mě baví svět jistě zaskočila nejednoho rodiče. Podobné ošemetné otázky zaznívají z úst dětí opakovaně, přičemž rozhodně nejde o české specifikum. Zásadní biologický problém musejí vysvětlovat vědci po celém světě – a nyní začali na dotazy o „zvířecí flatulenci“ odpovídat na Twitteru.

Zmíněná otázka z oblasti živočišné říše se na první pohled může zdát dětinská. Vezmeme-li však v potaz, že například krávy svým „upouštěním“ značně zesilují skleníkový efekt, začne zvířecí flatulence nabývat na významu. Sociální síť Twitter přitom nyní pod klíčovým slovem #DOESitFART (neboli „prdí to?“) umožňuje zvídavým jedincům vznášet všetečné dotazy, na něž pak odpovídají odborníci.

Velmi schůdnou cestou se tak například dozvíte, že prdí nejen hadi, ale také stonožky, zatímco krabi či mloci nikoliv. Komunikační kanál si pochvalují i samotní vědci, kteří se díky němu dostanou ke spoustě informací, jež by zřejmě jinak zůstaly pod pokličkou.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Reddit

ReklamaReklama

Aktuální články

Revue

Robotický zaměstnanec Fabio dostal padáka

Věda

Opustit padající letoun nepředstavovalo pro piloty zdaleka jediný problém. Letec na padáku se mohl znovu dostat na mušku nepřítele

Válka

Protivníci se snažili hodit na Borgie všechny hříchy, aby tím očistili zbytek katolické církve

Historie

Zakladatel firmy Josef Manner I. začal v malém krámku a vypracoval se na továrníka s třemi tisíci zaměstnanci.

Zajímavosti

Naši planetu občas míjejí asteroidy

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907