Reklama


V Kanadě vznikla nejdelší turistická stezka na světě: Měří 24 tisíc kilometrů

18.09.2017 - Martin Reichman

Kanada je nepochybně jednou z nejkrásnějších zemí na světě. Nová turistická stezka, měřící 24 tisíc kilometrů, vám ukáže její rozmanitou krásu do nejmenších detailů

Kanaďané Kanaďanům - The Great Trail je dílem neziskové organizace a je označována za největší dobrovolnický projekt v dějinách Kanady.
Kanaďané Kanaďanům - The Great Trail je dílem neziskové organizace a je označována za největší dobrovolnický projekt v dějinách Kanady.

Nově otevřená Velká stezka (The Great Trail), která je dílem stejnojmenné neziskové organizace, vznikala posledních 25 let. Ve více než 400 jednotlivých trasách spojuje všech 10 kanadských provincií a 3 spolková teritoria. Vine se od nejvýchodnější části země přes Halifax, Québec, Montreal, Ottawu a Toronto až po Winnipeg, Calgary a Edmonton na západě a severní oblasti Yukonu a Amundsenův záliv v Severním ledovém oceánu.

Cílem projektu je pochopitelně přilákat návštěvníky a pozvednout tak turistický ruch a zvýšit oblastní zaměstnanost. Zároveň je ale i příležitostí poznat Kanadu a její obyvatele. Podle tvůrců projektu žijí čtyři z pěti Kanaďanů ve vzdálenosti do 30 minut od Velké stezky.

Stezka je vhodná nejen pro pěší a cyklisty, ale i pro jezdce na koních nebo běžkaře. Plná čtvrtina trasy se pak odehrává na vodě – na hladinách řek a říček a proslulých kanadských jezerech.

  • Zdroj textu: Mother Nature Network, thegreattrail.ca
  • Zdroj fotografií: Shutterstock

ReklamaReklama

Aktuální články

Věda

Štíhlý blonďák s modrýma očima okouzloval okolí svým zjevem, vybraným chováním a konverzační duchaplností

Historie

Veliké černé díry jsou jako kočky. Buď spí, nebo pojídají dobroty v okolí

Vesmír

Na potřeby tří lidí v České republice padne ročně jeden statný smrk.

Zajímavosti
Revue

Jezírko u pramene Farské kyselky

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907