Reklama


Začal vysílat Československý rozhlas

Český rozhlas - Český rozhlas
Český rozhlas - Český rozhlas
18 . 5 . 1923

Jen co vznikl samostatný československý stát, objevily se snahy dopřát mladé republice vlastní rozhlasové vysílání. Navzdory silnému dešti a větru začal pravidelný přenos 18. května 1923.

Nutno říct, že zpočátku neměl rozhlas žádné příjemné, natož reprezentativní pracovní zázemí. První vysílač stál ve Kbelích a jako studio posloužil zapůjčený skautský stan. Ačkoliv se mělo jednat pouze o provizorní opatření, vysílalo se z něj několik měsíců! O skutečnosti, že se nejednalo o nijak zvlášť pevnou základnu, se osazenstvo přesvědčilo hned první vysílací den. Kvůli špatným povětrnostním podmínkám se zúčastnění namísto obav z veřejného projevu snažili zabránit tomu, aby jim studio neodletělo. Ve 20 hodin a 15 minut však vysílání šťastně odstartovalo a Československo tak vstoupilo na novou mediální scénu.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Profimedia

ReklamaReklama

Aktuální články

Počet lidí holdujících rizikovému pití se mezi Afroameričany zdvojnásobil, mezi ženami je nárůst o 84 % a mezi seniory dokonce o 107 %.

Zajímavosti

Zmrzlý měsíc planety Saturn skrápějí pořádné deště

Vesmír

Slabým místem hrochů jsou zákeřné infekce

Příroda

<p>Royal Navy ostřelovalo palác zanzibarského sultána, načež poslali ke dnu i jedinou nepřátelskou loď. Na snímku pre-dreadnought <em>HMS Hood</em></p>

Válka

Filip IV. obvinil templáře z kacířství, zabavil jejich majetek a řád zrušil

Historie

Vlny způsobené hurikánem Ophelia dosahují až desetimetrové výšky.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907