Reklama


Zemřel František Salvátor, životní lásky dcery císařovny Sissi

František Salvátor s chotí - František Salvátor s chotí
František Salvátor s chotí - František Salvátor s chotí
20 . 4 . 1939

Ve stejnou chvíli, kdy na evropské dveře klepala druhá světová válka, sváděl František Salvátor, který byl za slavných časů monarchie zetěm samotného císaře, svou poslední bitvu. Tu dobojoval 20. dubna 1939. 

Arcivévoda, pocházející z toskánské linie Habsburků, byl od mládí pohledný chlapík. Jeho kouzlu ve vojenské uniformě propadla i nejmladší dcera císařského páru Františka Josefa a Sissi. A protože jí matka kdysi slíbila, že bude-li chtít, smí si jednou vzít i kominíka, jen když bude šťastná, slavila se roku 1890 veselka. Nutno říct, že manželství bylo velmi úspěšné a narodilo se z něj jedenáct dětí! To ale Františkovi nezabránilo, aby se občas nezapomněl jinde. Svou lásku k ženám neztratil ani po skonu Marie Valerie. Pět let před svou smrtí se coby čiperný osmašedesátník podruhé oženil.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Wikipedie

ReklamaReklama

Aktuální články

Počet lidí holdujících rizikovému pití se mezi Afroameričany zdvojnásobil, mezi ženami je nárůst o 84 % a mezi seniory dokonce o 107 %.

Zajímavosti

Zmrzlý měsíc planety Saturn skrápějí pořádné deště

Vesmír

Slabým místem hrochů jsou zákeřné infekce

Příroda

<p>Royal Navy ostřelovalo palác zanzibarského sultána, načež poslali ke dnu i jedinou nepřátelskou loď. Na snímku pre-dreadnought <em>HMS Hood</em></p>

Válka

Filip IV. obvinil templáře z kacířství, zabavil jejich majetek a řád zrušil

Historie

Vlny způsobené hurikánem Ophelia dosahují až desetimetrové výšky.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907