Reklama


Zemřel „objevitel Ameriky“ Kryštof Kolumbus

Kryštof Kolumbus (1451?-1506) - Kryštof Kolumbus (1451?-1506)
Kryštof Kolumbus (1451?-1506) - Kryštof Kolumbus (1451?-1506)
20 . 5 . 1506

Když se řekne jméno Kryštofa Kolumba, každému se vybaví jediné: objevení Ameriky. Ve skutečnosti ale cesta ambiciózního Janovana k břehům Nového světa nebyla vůbec jednoduchá. A přesto si mohl 20. května 1506 na smrtelné posteli připsat úspěch jako málokterý mořeplavec.

Přestože jeho cesty vedly k poznání nového kontinentu, původním cílem bylo najít novou cestu do Asie. Ve snaze získat finanční prostředky na výpravu nabídl Kolumbus svůj plán hned třem dvorům. Portugalský král Jan II. jej odmítl a stejně tak nepochodil ani Kryštofův bratr u anglického panovníka. Až španělský královský pár Ferdinand II. Aragonský a Isabela Kastilská Kolumbovým plánům naslouchal. Pravda, ani tady se nezadařilo napoprvé. Až po dlouhých letech vyplul v srpnu 1492 se třemi loděmi vstříc americkým břehům.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Wikipedie

ReklamaReklama

Aktuální články

Izraelský památník holocaustu Jad Vašem udělil mnoha hrdinům, kteří za války Židům pomáhali, ocenění „Spravedlivý mezi národy“ .

Zajímavosti

Digitální pilulky vzbuzují naděje i obavy

Věda

Ferrotypie (též tintype nebo fotografie na plechových deskách) zachycující pistolníka Billyho the Kida (druhý zleva) a šerifa Pata Garretta (uprostřed). Podle odborníků byl snímek pořízen mezi roky 1875 a 1880.

Revue

<p>Pro mladé zajíce se širá pole stala smrtící pastí</p>

Příroda

Kabourek přivedl obě sestry Cihlovy v krátkém čase do jiného stavu

Historie

Zárodky černých děr se uvnitř galaxií začaly formovat brzy po vzniku hvězdných ostrovů

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907