100 metrů nad propastí: Nejnebezpečnější lávka světa opět přivítá návštěvníky

20.03.2015 - Martin Reichman

Po desetileté rekonstrukci se na konci března ve španělské Andalusii opět otevře jedna z nejadrenalinovějších procházek světa - visutá stezka Caminito del Rey


Reklama

Bývá označována za nejnebezpečnější lávku na světě, kvůli havarijnímu stavu a několika smrtelným úrazům byla ale posledních více než 10 lety uzavřena. Nyní, po rozsáhlé rekonstrukci, opět přivítá adrenalinu chtivé návštěvníky. Řeč je o stezce Caminito del Rey, vinoucí se roklí El Chorro, ve španělské Andalusii.

Královská stezka pro odvážné

Stezka byla postavena kolem roku 1900 a původně zajišťovala přístup ke dvěma vodopádům. Celková délka trasy je téměř 8 kilometrů, z čehož téměř třetinu tvoří visuté, jen zhruba metr široké, chodníčky. Celou trasu lze zvládnout zhruba za 4 až 5 hodin. Po sérii nehod, v letech 1999 a 2000, nechaly místní úřady zbourat k lávce vedoucí přístupové cesty.

Celá trasa, která prošla v posledních letech nákladnou rekonstrukcí za zhruba 5,5 milionu eur, se nyní opět chystá přivítat adrenalinu chtivé návštěvníky. Oficiální zahájení provozu je naplánováno na 26. března s tím, že prvních 6 měsíců bude tato velkolepá přírodní atrakce přístupná veřejnosti zcela zdarma. Vyžadována bude pouze předchozí registrace k návštěvě, na stránkách caminitodelrey.info.

Jak probíhala rekonstrukce Caminito del Rey

Reklama

  • Zdroj textu:

    CNN, caminitodelrey.info

  • Zdroj fotografií: Flickr, YouTube

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Pozorovat tajnůstkářské křečky velké během krmení je pro zoologa neobyčejným zážitkem

Příroda

Kdysi se tu normálně žilo a lidé si dávali snídaně v bufetu. Děti, které se zde narodily a vyrostly, se však většinou nedožily ani padesátky.

Zajímavosti
Vesmír

Dvouhohý robot Cassie zvládl uběhnout pětikilometrovou trať za 53 minut a 3 sekundy. Špičkoví lidští sportovci zvládají stejnou vzdálenost za méně než 13 minut.

Věda

Magdaléna Francouzská, známá také jako Magdaléna z Valois, se snoubencem Ladislavem Pohrobkem.

Historie

Terej bílý obývá převážně pobřežní vody severního Atlantiku a Tichého oceánu. Pro nás je jedním z nejlepších míst, kde jej můžeme pozorovat, malý německý ostrov Helgoland v Severním moři.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907