3000 let ženské krásy ve třech minutách

01.02.2015 - Martin Reichman


Reklama

Ženská krása je pojem pochopitelně velmi relativní, každá doba si ale sebou nese jakýsi vzorec ideální krasavice. Jinak vypadaly nejkrásnější dámy ve starověkém Egyptě nebo ve starověkém Řecku, jinak během časů renesance, viktoriánské Anglie a jinak vypadají supermodelky dnes. Podívejte se na video, mapující vývoj ženské krásy, během uplynulých tří tisíc let.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií:

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Věda
Revue
Reklama

Před 29 miliony let dopadl v Libyjské poušti meteorit, který vytvořil spoustu pěkného žlutého skla. Dávní zlatníci je později použili k výrobě šperků pro slavného Tutanchamona.

Vesmír

Marsovské selfie 

Rover Curiosity (anglicky „zvídavost“) přistál na Marsu 6. srpna 2012, s cílem zkoumat tamní klima i geologii a pátrat po stopách vody či živých organismů. Mise měla trvat dva roky, následně však byla prodloužena na neurčito a Curiosity pracuje dodnes. Snímek z 5. srpna 2015 jej zachycuje na úbočí hory Mount Sharp, těsně před navrtáním kamene pojmenovaného Buckskin.

Vesmír

Baron Adolf Erik Nordenskiöld označil již v 19. století Katalánský atlas za „nejobsažnější kartografické dílo 14. století“

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907