Adrenalin na kolečkách: Sjezd hory Tianmen

04.11.2013 - Zuzana Teličková

Dvaačtyřicetiletý francouzský kaskadér Jean-Yves Blondeau sjel ve speciálně upravené kombinéze vybavené 34 kolečky horu Tianmen v čínském národním parku. Dosáhl při tom rychlosti přes osmdesát kilometrů v hodině


Reklama

Celou více než desetikilometrovou trasu s 99 ostrými zatáčkami úspěšně zdolal za necelých dvacet minut. „Všechno je v pořádku,“ okomentoval Blondeau svůj kousek ihned po dojezdu do cíle, „jen kolečka jsou ještě trochu teplá.“

Na stejném místě se již podařilo Američanu Jebu Corlissovi proletět proslulý otvor v hoře Tianmen v tzv. wingsuitu – řiditelném létajícím obleku vyrobeném z ultrapevných materiálů. Kaskadérské dobrodružství pak zakončil přistáním s padákem na nedalekém mostě. Jako mnozí jiní kaskadéři, byl i Corliss v minulosti za jeden ze svých nebezpečných kousků zatčen. Stalo se tak, když v roce 2006 skočil s padákem z vyhlídkové plošiny Empire State Building v New Yorku. Do této budovy má Corliss již navždy vstup zakázán.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Wikipedia

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Upír obecný (Desmodus rotundus), někdy nazývaný též upír rudý nebo upír velký, je druh tropických netopýrů žijící ve Střední a Jižní Americe.

Věda

Základna nově nalezeného korálového útesu je široká 1,5 kilometru a jeho vrchol se v nejvyšších bodech nachází 40 metrů pod hladinou moře.

Zajímavosti
Reklama

Příslušníci 101. výsadkové divize během operace Anaconda v březnu 2002.

Válka

Na jednání v Ženevě nemohl chybět Edvard Beneš. Z Prahy přijeli Karel Kramář, předseda Národního výboru a vůdce strany státoprávně demokratické, Václav Klofáč, místopředseda Národního výboru a vůdce českých národních socialistů, agrárník František Staněk, předseda Českého svazu poslanců, Gustav Habrman za sociální demokraty, státoprávní demokrat Antonín Kalina, šéf Maffie Přemysl Šámal, ředitel Živnobanky Jaroslav Preiss a ředitel Agrární banky Karel Svoboda. Později dorazil i Mořic Hruban za moravské katolíky.

Historie

Sir John Julius Angerstein na portrétu Thomase Lawrence z roku 1790.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907