Adrenalinová houpačka 400 metrů nad městem

26.08.2013 - Jan Miklín


Reklama

Stojící na hraně čtyřsetmetrové útesu, tahle houpačka není jako z dětského hřiště. Ale milovníci adrenalinu budou určitě z Giant Canyon Swing nadšení. Houpačka leží v areálu zábavního parku města Glenwood Springs, které bylo vyhlášeno „nejzábavnějším americkým městem“ a za nejrůznějšími atrakcemi se sem sjíždějí celé rodiny.

Ocelová houpačka na hraně kaňonu řeky Colorado je však jiného ranku. Její tvůrce, jednačtyřicetiletý Steve Beckley, si vlastní vynález vyzkoušel pouze jednou – k více pokusům se neodvážil. Stále jej ale baví sledovat, jak na 60vteřinovou jízdu, během které rychlost zhoupnutí dosahuje až osmdesáti kilometrů za hodinu, reagují návštěvníci: zda křičí nadšením, nebo strachem.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: ProfimediaDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Nejstarší dosavadní doklad o užívání opia pochází z Mezopotámie - 3400 let př. n. l. Sumerové označovali mák setý, z něhož se opium získává, jako „radostnou rostlinu“. Samotný název „opium“  pochází ze starověké řečtiny (ópion) a znamená „šťáva z rostliny“. (foto: Unsplash, Tim Cooper, CC0)

Věda
Zajímavosti

O psy po zesnulé královně Alžbětě II. se podle britských médií bude starat její syn Andrew. (foto: Profimedia)

Revue

Jakýkoliv pokus o dodatečnou úpravu, umazání části textu nebo jeho vyškrábání perořízkem po sobě na ovčí kůži zanechal viditelnou vadu na povrchu. (ilustrační foto: PixabayCC0)

Historie

Příslušníci Wehrmachtu v civilu tráví slunečný den v jedné z francouzských vil. (foto: Wikimedia Commons, Joachim DöhlerCC BY-SA 4.0)

Válka

Neptun na výřezu snímku kamery NIRCam, ze 12. července 2022. (foto: NASA, ESA, CSA, STScI; Joseph DePasqualeCC BY-SA 4.0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907