Alkohol pro fajnšmekry: Gin vyrobený z červených mravenců

21.05.2015 - redakce 100+1

Angličan Will Lowe vyrobil speciální druh ginu, k jehož dochucení použil červené mravence. Malá lahvička jeho nápoje vyjde na 7 300 korun


Reklama

Angličan Will Lowe vyrobil speciální druh ginu, k jehož dochucení použil červené mravence. Hmyz prý dává nápoji výrazné a nezaměnitelné citrusové aroma. Kromě mravenců nápoj obsahuje také směs lesních bylin – jalovec, miříkovitou rostlinu zvanou golden alexander nebo též golden zizia, kuklík městský a další přísady. 

Angličan svůj speciální mravenčí gin připravil na objednávku kodaňské společnosti Nordic Food Lab a exkluzivitu nápoje dokresluje i jeho cena – lahvička Anty Ginu, o objemu 75 cl, na jejíž přípravu bylo spotřebováno 62 mravenců, se bude prodávat za 200 liber, v přepočtu tedy zhruba 7 300 korun.

  • Zdroj textu:

    Profimedia, Daily Mail

  • Zdroj fotografií: Profimedia

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zajímavosti

Veleskokan goliáší, největší známý druh žáby, žije na malém území v Kamerunu. Místní ho rádi loví a prodávají jako pochoutku.

Věda

Ilustrace protoplanetárního disku okolo hvězdy TW Hydrae.

Vesmír

Podle starého mýtu polští jezdci útočili proti německým tankům

Válka

Vítězslava Kaprálová (1915–1940) jako dvacetiletá. Martinů o ní později napsal: „Jen jedna otázka neopustila dodnes mé vědomí a vzpomínky. Proč jí osud dal tolik energie a tolik vzácných darů a proč jí nedal možnost, aby jich mohla využíti?“

Historie

Karlsruhe, kde se mohl podle některých teorií narodit Hauser. Ve výřezu portrét Kaspara Hausera, na němž je patrná jizva na čele po prvním údajném atentátu.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907