Amatérské foto: Proměnlivý Mars během opozice se Sluncem

23.04.2014 - Redakce


Reklama

8. dubna se Mars dostal do opozice vůči Slunci, což znamená, že Slunce a Rudá planeta jsou na opačné straně pozemského nebe. Jednak to znamená, že je vidět po celou noc, a jednak se nachází nejblíže Zemi.

Tip: Názorné video, které celý úkaz podrobně vysvětluje

Tento okamžik se opakuje jednou za 26 měsíců, proto není divu, že se ho astronomové, zejména ti amatérští, snaží maximálně využít. Jako Andrew Kwon z Kanady, který během čtyř nocí pořídil tyto nádherné snímky, na nichž je vidět řada detailů. Byly snímány postupně od 27. března do 6. dubna z malé observatoře na jeho dvorku.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Space.com

  • Zdroj fotografií: Andrew Kwon

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

„George Low byl dobrý ve všem. Měl hodnotu deseti mužů.“ Těmito slovy vzpomínal na svého kolegu (na snímku) další legendární manažer Apolla Robert Gilruth. (foto: NASA, CC0)

Vesmír

Mrtvolu Angela Solimana nechali údajně na pokyn císaře Františka II. stáhnout z kůže, vycpat a vystavit. (foto: Wikimedia Commons, Gottfried Haid, CC0)

Historie

Tradice spojená s vařením boršče je podle UNSCO natolik ohrožená současným konfliktem na Ukrajině, že si zasluhuje zvláštní ochranu. (foto: Pixabay, ArtemisCC0)

Zajímavosti

Tartarocyoni s mršinou kytovce. (ilustrace: Denny Navarra, CC BY 4.0)

Věda

Explodující USS Lexington a v pozadí USS Yorktown (CV-5) a USS Hammann (DD-412). (foto: Wikimedia Commons, U.S. Navy, CC0)

Válka

V křesťanské společnosti se konzumace masa rozšířila ve 4. století. Značná část raných křesťanů pravděpodobně byla vegetariány.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907