Americký sen v praxi: Z bezdomovce milionářem za pár hodin

27.12.2014 - Martin Reichman


Reklama

Na počátku šlo o video natočené skrytou kamerou, na konci dokonale vánočního příběhu je důkaz lidské solidarity a šance na nový život.

Amerika je zdá se stále zemí neomezených možností, kde každý může dosáhnout úspěchu, nebo alespoň zbohatnout. Obvykle je k tomu třeba hodně tvrdé práce, odvahy a pochopitelně také štěstí. Někdy ale stačí mít dobré srdce. 

Josh Paler Lin, autor virálních videí uveřejňovaných na YouTube, se rozhodl vyzkoušet, co udělá bezdomovec se 100 dolary. Našel na ulici bezdomovce Thomase, obdaroval ho zmíněným obnosem a skrytou kamerou poté natáčel, co se bude dít.Thomas poměrně záhy vyrazil na nákup, se kterým poté zamířil do přilehlého parku. Zde postupně obdarovával jídlem další bezdomovce. Ušlechtilé gesto udělalo na Joshe Palera dojem. Zašel proto za Thomasem a nabídl mu další peníze.

Dobrosrdečnost se vyplácí

Tím ale zajímavý příběh nekončí, Thomas se během rozhovoru zmínil o tom, jak se do své současné situace dostal. Josh se rozhodl dobrosrdečnému bezdomovci pomoci a na crowdfundingovém portálu IndieGoGo zveřejnil sbírku, která měla umožnit Thomasovi začít nový život.

Cílem sbírky bylo vybrat 10 tisíc dolarů, zajímavý příběh dobrosrdečného bezdomovce ale překonal všechna očekávání a během několika dnů na jeho online účet doputovalo přes 105 tisíc dolarů, v přepočtu tedy přes 2,3 milionu korun.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií:

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Událost, známá jako železniční neštěstí v Montparnassu, se objevila i v trikové scéně Scorseseova filmu Hugo a jeho velký objev či na obalu jednoho alba hardrockové skupiny Mr. Big.

Historie

O transport amerických speciálů na Takur Ghar se staraly vrtulníky MH-47E Chinook.

Válka

Modré šipky ukazují nově objevené slinné žlázy

Věda

Kamera pro cizí světy Lunar ExoCam

Vesmír

Zbarvení samců a samiček se liší hlavně v oblasti genitálií. Pokud v intimních partiích kosatky při výskoku nad hladinu zahlédnete bílý ovál se třemi černými skvrnami, jde o samici.

Zajímavosti

Leopold II. se svou početnou rodinou. Se svou ženou Marií Ludovikou Španělskou měl 16 dětí (12 synů a 4 dcery).

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907