Americký sen v praxi: Z bezdomovce milionářem za pár hodin

27.12.2014 - Martin Reichman


Reklama

Na počátku šlo o video natočené skrytou kamerou, na konci dokonale vánočního příběhu je důkaz lidské solidarity a šance na nový život.

Amerika je zdá se stále zemí neomezených možností, kde každý může dosáhnout úspěchu, nebo alespoň zbohatnout. Obvykle je k tomu třeba hodně tvrdé práce, odvahy a pochopitelně také štěstí. Někdy ale stačí mít dobré srdce. 

Josh Paler Lin, autor virálních videí uveřejňovaných na YouTube, se rozhodl vyzkoušet, co udělá bezdomovec se 100 dolary. Našel na ulici bezdomovce Thomase, obdaroval ho zmíněným obnosem a skrytou kamerou poté natáčel, co se bude dít.Thomas poměrně záhy vyrazil na nákup, se kterým poté zamířil do přilehlého parku. Zde postupně obdarovával jídlem další bezdomovce. Ušlechtilé gesto udělalo na Joshe Palera dojem. Zašel proto za Thomasem a nabídl mu další peníze.

Dobrosrdečnost se vyplácí

Tím ale zajímavý příběh nekončí, Thomas se během rozhovoru zmínil o tom, jak se do své současné situace dostal. Josh se rozhodl dobrosrdečnému bezdomovci pomoci a na crowdfundingovém portálu IndieGoGo zveřejnil sbírku, která měla umožnit Thomasovi začít nový život.

Cílem sbírky bylo vybrat 10 tisíc dolarů, zajímavý příběh dobrosrdečného bezdomovce ale překonal všechna očekávání a během několika dnů na jeho online účet doputovalo přes 105 tisíc dolarů, v přepočtu tedy přes 2,3 milionu korun.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií:

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Kyjonožec Eurypterus dosahoval délky 1,3 metru. Největší druhy ale dorůstaly až tří metrů.

Věda
Zajímavosti

O zdroji potravy se netopýři nechají poučit nejen od svých nejbližších příbuzných, ale také od příslušníků jiného druhu.

Příroda

Proudy plynu ve spirální galaxii NGC 4321.

Vesmír
Historie

Locusta (vlevo) prý zabila stovky Římanů. Lucrezia Borgia zase patřila k velmi vzdělaným ženám.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907