Apokalypsa v Mexiku: Miliony mrtvých ryb v jezeře Cajititlán

15.09.2014 - Martin Reichman


Reklama

Obvykle se na jezeře Cajititlán v západním Mexiku prohánějí turistické loďky a rybáři vyrážející na každodenní lov ryb. Minulý týden byli ale místní obyvatelé svědky výjevu jako z Apokalypsy. Hladinu jezera pokrývaly více než 4 miliony mrtvých ryb a všude kolem se pomalu rozléval pach smrti a zkázy. Příčinu náhlého úmrtí 50 tun ryb zatím zdejší úřady nezveřejnily. Neoficiální zprávy hovoří o kontaminaci vody nedalekou čističkou, nebo některým z průmyslových závodů v okolí. Verzi zdejšího starosty, který prohlásil, že se jedná o "přirozený biologický cyklus", ale věří málokdo. Podobná událost se zde přitom odehrála již loni v říjnu, kdy bylo na hladině nalezeno přibližně 10 tun mrtvých ryb.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: ZUMA Pictures

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Snímek z prosince 1941 dobře ilustruje, že kvalitně maskovaní rudoarmějci mohli útočníky snadno překvapit. Na fotografi i se nachází minimálně 11 vojáků v převlečnících s kapucemi.

Válka

Odborníci odhadují, že pilotované sondy doletí ke svůdným prstencům Saturnu během příštího století.

Vesmír

Thanatosdrakon amaru v životní velikosti, se svým objevitelem.

Věda

Svatá Hedvika Slezská se věnovala službě pro blaho svého lidu a prohloubení křesťanské víry. Zakládala nemocnice, ošetřovací ústavy a kláštery.

Historie

Psi (ale i třeba kočky) mají stejně jako člověk dvě sady zubů – mléčnou a trvalou. Mléčný chrup psa je tvořen 28 zuby, trvalý 42 zuby.

Zajímavosti
Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907