Apokalypsa v Mexiku: Miliony mrtvých ryb v jezeře Cajititlán

15.09.2014 - Martin Reichman


Reklama

Obvykle se na jezeře Cajititlán v západním Mexiku prohánějí turistické loďky a rybáři vyrážející na každodenní lov ryb. Minulý týden byli ale místní obyvatelé svědky výjevu jako z Apokalypsy. Hladinu jezera pokrývaly více než 4 miliony mrtvých ryb a všude kolem se pomalu rozléval pach smrti a zkázy. Příčinu náhlého úmrtí 50 tun ryb zatím zdejší úřady nezveřejnily. Neoficiální zprávy hovoří o kontaminaci vody nedalekou čističkou, nebo některým z průmyslových závodů v okolí. Verzi zdejšího starosty, který prohlásil, že se jedná o "přirozený biologický cyklus", ale věří málokdo. Podobná událost se zde přitom odehrála již loni v říjnu, kdy bylo na hladině nalezeno přibližně 10 tun mrtvých ryb.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: ZUMA PicturesDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

V aréně římského Kolosea bojovali vedle exotických zvířat také jezevčíci. (foto: Unsplash, Katie BernotskyCC0)

Věda

Nový bombardér B-21 Raider je vybaven mimo jiné technologií stealth, která umožňuje unikat pozornosti radarů. (foto: Air Force, CC0)

Zajímavosti

Portrét Pabla Picassa z roku 1908. (foto: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Obří satelit BlueWalker 3 funguje na oběžné dráze od letošního září. Kvůli své vysoké odrazivosti se stal jedním z nejjasnějších objektů na noční obloze. (foto: Leaf SpaceCC0)

Vesmír
Příroda

Stepan Bandera v exilu spolupracoval s několika zpravodajskými službami, například s CIA, Brity i Západním Německem v pozici konzultanta na země za železnou oponou. Zemřel v roce 1959 v Mnichově po útoku kyanidem. Příkaz k jeho zavraždění vydal tehdejší nejvyšší představitel Sovětského svazu Nikita Chruščov. (foto: Wikimedia Commons, CC0 - kolorováno)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907