Aston Martin DP100: Virtuální koncept se silou 800 koní

17.07.2014 - Jan Miklín

Populární počítačová hra Gran Turismo se v červenci dočká nového závodního speciálu. V dokonale promyšlené, avšak jen virtuální podobě jej představila automobilka Aston Martin


Reklama

Na rozdíl od Volkswagenu GTI Roadster, rovněž vymyšleného pro počítačovou hru, avšak nečekaně převedeného i do reálné podoby, neplánují v Aston Martin vyrobit byť jediný skutečný model. Ovšem prvky navržené v tomto speciálu naznačují, kam by se design luxusních vozů britské značky mohl ubírat.

Směr budoucnost

Návrháři značky pod vedením šéfdesignera Marka Reichmana dali vozu do vínku širokou a velmi nízkou karoserii. Na první pohled zaujmou disky kol (jejich „vykrojovaný“ tvar má pomáhat vylepšit aerodynamiku vozu a jeho chování při vysokých rychlostech), výklopné dveře a zadní světla vyskládaná z LED diod, která by se měla objevit i na skutečných vozech výrobce.

Postup návrhu byl stejný, jako by šlo o skutečný automobil: začalo se ručními nákresy a 3D modelováním, pokračovalo kompletním provedením pro virtuální svět. „Byl to intenzivní a zajímavý projekt,“ říká designér Marek Reichman a dodává, že „automobil je mimořádně propracován pro dokonalý zážitek ze hry.“ K úspěšnému závodění na virtuálních tratích pomůže i srdce automobilu – dvanáctiválcový motor se dvěma  turbodmychadly a výkonem 800 koní. 

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Profimedia

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Věda
Revue
Reklama

Před 29 miliony let dopadl v Libyjské poušti meteorit, který vytvořil spoustu pěkného žlutého skla. Dávní zlatníci je později použili k výrobě šperků pro slavného Tutanchamona.

Vesmír

Marsovské selfie 

Rover Curiosity (anglicky „zvídavost“) přistál na Marsu 6. srpna 2012, s cílem zkoumat tamní klima i geologii a pátrat po stopách vody či živých organismů. Mise měla trvat dva roky, následně však byla prodloužena na neurčito a Curiosity pracuje dodnes. Snímek z 5. srpna 2015 jej zachycuje na úbočí hory Mount Sharp, těsně před navrtáním kamene pojmenovaného Buckskin.

Vesmír

Baron Adolf Erik Nordenskiöld označil již v 19. století Katalánský atlas za „nejobsažnější kartografické dílo 14. století“

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907