Aston Martin DP100: Virtuální koncept se silou 800 koní

17.07.2014 - Jan Miklín

Populární počítačová hra Gran Turismo se v červenci dočká nového závodního speciálu. V dokonale promyšlené, avšak jen virtuální podobě jej představila automobilka Aston Martin


Reklama

Na rozdíl od Volkswagenu GTI Roadster, rovněž vymyšleného pro počítačovou hru, avšak nečekaně převedeného i do reálné podoby, neplánují v Aston Martin vyrobit byť jediný skutečný model. Ovšem prvky navržené v tomto speciálu naznačují, kam by se design luxusních vozů britské značky mohl ubírat.

Směr budoucnost

Návrháři značky pod vedením šéfdesignera Marka Reichmana dali vozu do vínku širokou a velmi nízkou karoserii. Na první pohled zaujmou disky kol (jejich „vykrojovaný“ tvar má pomáhat vylepšit aerodynamiku vozu a jeho chování při vysokých rychlostech), výklopné dveře a zadní světla vyskládaná z LED diod, která by se měla objevit i na skutečných vozech výrobce.

Postup návrhu byl stejný, jako by šlo o skutečný automobil: začalo se ručními nákresy a 3D modelováním, pokračovalo kompletním provedením pro virtuální svět. „Byl to intenzivní a zajímavý projekt,“ říká designér Marek Reichman a dodává, že „automobil je mimořádně propracován pro dokonalý zážitek ze hry.“ K úspěšnému závodění na virtuálních tratích pomůže i srdce automobilu – dvanáctiválcový motor se dvěma  turbodmychadly a výkonem 800 koní. 

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Profimedia

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Vesmír

Norimaki Synthesizer ve variantě pro digitální ochutnávání suši

Věda
Revue

Elisabeth na autoportrétu

Historie
Vesmír
Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907