Astronaut NASA tvrdí, že mimozemšťané zabránili jaderné válce na Zemi

18.08.2015 - Martin Reichman

Šestý muž na Měsíci - Edgar Mitchell tvrdí, že mimozemšťané před 70 lety zabránili jaderné válce na Zemi


Reklama

Je to trochu smutný příběh – osud Edgara Mitchella, jednoho z hrdinů mise Apolla 14, vůbec nepřipomíná obvyklé filmové happy endy. Dnes 84letý důchodce strávil ve vesmíru více než devět dnů, je šestým člověkem, který kdy vstoupil na Měsíc, kde fungoval jako pilot lunárního modulu a byl také záložním pilotem pro měsíční modul Apolla 16. Poté se ale jeho životní dráha značně změnila.

TIP: Bývalý inženýr NASA tvrdí, že v Kennedyho středisku viděl mimozemšťana

V roce 1972 Edgar Mitchell, opustil NASA i námořnictvo a stal se zakládajícím ředitelem Ústavu parapsychologie v Palo Alto v Kalifornii. Dlouhá léta o něm nebylo příliš slyšet a do povědomí široké veřejnosti se vrátil až o 30 let později.

Kariéra konspiračního teoretika

V roce 2005 se stal jednou z hlavních postav záhadologického fóra konaného ve Švýcarsku. O tři roky později pak vystoupil v britské rozhlasové stanice Kerrang! Radio s prohlášením, že mimozemšťané existují. Podle něj navštívili mimozemšťané Zemi hned několikrát - ale vlády jejich přítomnost už šest desetiletí tutlají. Mitchell také uvedl, že NASA má důkazy o existenci mimozemšťanů a jejich návštěvě Země. NASA pochopitelně veškerá jeho tvrzení odmítla.

V novém rozhovoru pro britský bulvární deník Daily Mirror Mitchell tvrdí, že mimozemšťané dokonce zachránili Zemi před jadernou válkou. Podle údajného svědectví nejmenovaných důstojníků letectva, mimozemšťané sabotovali jaderné testy na raketové střelnici White Sands Missile Range, nacházející se v Novém Mexiku. Údajně podle něj docházelo k neočekávané deaktivaci a sestřelování pokusných raket, což připisuje snahám mimozemšťanů zachránit Zemi před hrozbou jaderné války. Piloti prý také potvrdili, že během zkoušek na raketové střelnici několikrát zahlédli UFO.

Bývalý pracovník amerického Ministerstva obrany, Nick Pope, který Edgara Mitchella osobně zná, okomentoval jeho výroky velmi smířlivě. Mitchell je podle něj pravdomluvný a velmi čestný muž. Potíž je ale podle Popeho v tom, že informace které veřejnosti překládá, jsou pouze zprostředkované od jiných lidí.

Reklama

  • Zdroj textu:

    mirror.co.uk

  • Zdroj fotografií: YouTube

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Replika stroje Fokker Eindecker, kterého se dohodoví piloti až do jara 1916 velmi obávali. (foto: Shutterstock)

Válka

Mezi nejnebezpečnější příměsi zemního plynu patří karcinogenní benzen. Jeho přítomnost vědci zaznamenali v 95 % vzorků. (foto: Unsplash, KWON JUNHOCC0)

Věda

Chcete-li objekty popsané v článku spatřit s jistotou, najděte si k pozorování místo co nejméně zatížené světelným znečištěním. (foto: PixabayCC0)

Vesmír

Dospělý strdimil karmínovoprsý (Aethopyga siparaja) dorůstá velikosti kolem 10 cm. (foto: Shutterstock)

Příroda

Traduje se, že se Tycho de Brahe nechtěl vzdálit od pozorování zatmění Slunce a zemřel na protržený močový měchýř. (foto: Wikimedia Commons, Eduard EnderCC0)

Historie

Ze 144 sekvenovaných vzorků jich 45 – zhruba třetina – obsahovala žraločí DNA. Nejčastěji identifikovanými druhy byli žralok modrý, žralok hedvábný a žralok bělocípý. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907