Země světa

ZobrazitJihovýchodním pobřežím státu vede 243 kilometrů dlouhá dálnice zvaná „Velká oceánská cesta“, lemovaná řadou turistických atrakcí. K těm nejvyhledávanějším patří vápencové skály přezdívané „12 apoštolů“. (foto: Shutterstock)

Victoria: Australský stát je domovem čtvrtiny protinožců

Moře omývá čtyři pětiny bretaňského území. Pobřeží lemované rozeklanými útesy, dlouhé přes tisíc kilometrů, střeží pět desítek majáků. (foto: Shutterstock)

Bretaň: Moře, sůl a kámen v malé Británii

Ve středověku zdobilo panorama Boloni přes sto věží, dochovalo se jich však jen 22. Dominantou metropole zůstává nejstarší univerzita světa, fungující od roku 1088. (foto: Shutterstock)

Emilia-Romagna: Výkladní skříň Itálie a pravlast mnoha delikates

Reklama

S rozlohou 34 tisíc kilometrů čtverečních je Guyanský amazonský park největším národním parkem v Evropské unii. (foto: Wikimedia Commons, Ronan LiétarCC BY-SA 4.0)

Francouzská Guyana: Kus Evropy uprostřed deštného pralesa

Kaliningradský přístav na zimu nezamrzá. Příbřežní pás navíc podle odhadů ukrývá 275 milionů tun ropy.

Kaliningradská oblast
Kaliningradská oblast: Chřadnoucí pruský otisk na Baltu

Tuvaluské letiště slouží po většinu času místním jako hřiště: Jediná pravidelná linka přistává jen třikrát týdně. Každý přílet letadla tak pro místní znamená slavnostní událost. (foto: Shutterstock)

Tuvalu: Nejosamělejší ostrovy v budoucnu pohltí stoupající oceán

Lake Louis v národním parku Banff, přezdívané „perla Alberty“, patří k nejvíc fotografovaným jezerům světa. (foto: Shutterstock)

Alberta: Kanadská provincie divokých růží

Masiv Ilandagh je se svými 2 415 metry údajně vidět z jakéhokoliv místa v Nachičevanu. Podle legendy u jeho úpatí přistál Noe se svou archou. (foto: Profimedia)

Ázerbájdžán
Ázerbájdžánský Nachičevan: Noemův přístav v zemi hrobek a hor

Curaçao platí za jeden z nejvyhledávanějších cílů amatérských potápěčů: Pod hladinou lze obdivovat snadno přístupné potopené vraky i korály. (foto: Shutterstock)

Tropické Curaçao: Nizozemský multikulturní kotlík uprostřed Karibiku

V turistických průvodcích figuruje „perla Černého moře“ coby vyhlášené letovisko, jež ročně přivítá více než tři miliony turistů. (foto: Unsplash, Ddddddarya, CC0)

Ukrajinská Oděsa: Ohrožená perla Černého moře

Na trhu s jídlem v metropoli Hargeisa se dosud tradičně připravují i chlebové placky.

Somaliland: Neuznaná oáza demokracie v Africkém rohu

Alandy tvoří 6 757 ostrovů o rozloze přesahující čtvrt hektaru, v okolním moři je však rozeseto dalších 20 tisíc menších kousků souše a útesů. Na mnoha trvale neobydlených ostrovech si turisté s oblibou pronajímají chaty.

Alandy: Bohatá finská provincie, ve které se mluví švédsky

ReklamaStránky

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907