Aukce století: Vzácný Napoleonův klobouk je na prodej

12.11.2014 - Martin Reichman

Málokterý klobouk je tak úzce spojen s konkrétní osobou jako dvourohá pokrývka Napoleona Bonaparteho. Vzácný klobouk je nyní k mání v aukci


Reklama

Do francouzského města Fontainebleau o tomto víkendu zamíří fanoušci Napoleona Bonaparteho i sběratelé umění. Aukční dům Osenat zde hodlá vydražit slavný Bonaparteho „dvourožák“, který měl francouzský vojevůdce na hlavě během bitvy u Marenga. Zde 14. června 1800 francouzská armáda drtivě porazila vojsko Rakouska.

Typický dvourohý klobouk byl v počátku 19. století velmi běžný, nosil se ale s rohy směřujícími vpřed a vzad. Napoleon patrně nebyl prvním, kdo si jej na hlavu posadil napříč, rozhodně je ale jeho nejslavnějším nositelem.

Víkendová aukce století

Kromě slavného klobouku budou ve Fontainebleau k mání i další předměty spojené s životem francouzského císaře – portréty, dobové šerpy, medaile, mramorové nebo bronzové busty. Mezi hlavní lákadla bude kromě samotného klobouku jistě patřit i Napoleonova břitva, kapesní hodinky a rukavice

Aukční dům očekává, že by se Napoleonův klobouk mohl vydražit za 300 až 400 tisíc eur, tedy přibližně za 8 až 11 milionů korun.

  • Zdroj textu:

    Reuters

  • Zdroj fotografií: Reuters

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Bílý slon je absolutní a finančně velmi nákladnou přítěží, kterou ale nemůžete nepřijmout

Historie
Válka

Dineobellator žil ve světě těsně před dopadem osudového meteoritu.

Věda

Slayton během výcviku na trenažéru v Houstonu - lékaři mu diagnostikovali vzácnou srdeční vadu. Ani je však nenapadlo ho vyřadit z přípravy ke kosmickým letům.

Vesmír

Historie Leptis Magna byla krátká, avšak oslňující. Město vzniklo v 7. století př. n. l. coby obchodní přístav Féničanů a dlouho tvořilo součást Kartága. 

Cestování

V Zoo Praha se narodilo mládě slona indického.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907