Vize budoucnosti: Napůl auto, napůl postel

25.09.2014 - Martin Reichman


Reklama

Britský designér Dominic Wilcox přišel s vozítkem budoucnosti, které má místo sedadel postel a střechu inspirovanou vitrážovými okny katedrál. Takto podle něj bude vypadat naše budoucnost. Zatímco spíte, automaticky řízený vůz vás odveze na místo určení. Wilcox své vozítko představil na londýnském festivalu designu a tvrdí, že se podobná auta, která nebudou potřebovat řidiče, objeví v nedaleké budoucnosti. Samohybná auta tak prý nebudou potřebovat dnešní ovládací a bezpečnostní prvky, jejich osádka se proto může věnovat jiným věcem, například spánku. 

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: DesignjunctionDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Svatojakubskou cestu spousta křesťanů dodnes absolvuje především z náboženských důvodů, s rostoucí popularitou se ale na cestu vydávají lidé různých náboženství a motivací. Od roku 1993 patří Camino de Santiago do seznamu světového dědictví UNESCO. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Experimenty s profesionálními běžci ukázaly, že při sprintu na 100 metrů jim kofein zrychlí čas v průměru o 0,14 sekundy. (foto: PixabayCC0)

Věda

K prachovým bouřím dochází na Marsu každoročně. Jednou zhruba za tři tamní roky, tedy 5,5 roku na Zemi, ovšem přijde opravdu masivní, tzv. globální bouře. (ilustrace: Getty Images)

Vesmír

Smrtící pasti číhající na archeology najdeme spíš ve filmech a počítačových hrách. (foto: Getty Images (Lucasfilm Ltd.)

Historie

Tento útvar známe i z našich lesů – pravděpodobně jde o hálku žlabatky dubové (Cynips quercusfolii) na listu dubu letního (Quercus robur). (foto: Shutterstock)

Příroda

Zhruba třetina všech dospělých uvádí některý z příznaků nespavosti a 6 až 10 % lidí trpí natolik závažnými symptomy, že splňují diagnostická kritéria pro poruchu spánku. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907