Aviatická pouť 2015: Slavný letecký den v Pardubicích slaví čtvrtstoletí

20.05.2015 - Redakce Válka Revue

Ve dnech 6. a 7. června se bude konat v Pardubicích konat jubilejní 25. aviatická pouť, která bude tématicky spjata s osvobozením Československa a bitvou o Británii


Reklama

Letiště Pardubice bude 6. a 7. června hostit velkolepou leteckou show, které se zúčastní piloti z Čech a také ze zahraničí. Diváci budou moci shlédnout rekonstrukce scén z dějin aviatiky a také z válečné historie. Účastníci těcjto ukázek budou odděni do historických uniforem a celý výjev bude doprovázen pyrotechnickými efekty, které každého doslova vtáhnou do děje. 

K vidění budou mimo jiné slavné stíhací i bombardovací letouny druhé světové války, jako Spitfire, Hurricane, Messerschmitt Bf-109, Mustang, B-25 či Polikarpov Po-2. Vedle třech desítek zahraničních strojů zde návštěvníci mohou obdivovat též letouny československé produkce a letadla z pravěku aviatiky, mimo jiné též slavný Blériot XI.

Více informací na www.aviatickapout.cz

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Nejstarší dosavadní doklad o užívání opia pochází z Mezopotámie - 3400 let př. n. l. Sumerové označovali mák setý, z něhož se opium získává, jako „radostnou rostlinu“. Samotný název „opium“  pochází ze starověké řečtiny (ópion) a znamená „šťáva z rostliny“. (foto: Unsplash, Tim Cooper, CC0)

Věda
Zajímavosti

O psy po zesnulé královně Alžbětě II. se podle britských médií bude starat její syn Andrew. (foto: Profimedia)

Revue

Jakýkoliv pokus o dodatečnou úpravu, umazání části textu nebo jeho vyškrábání perořízkem po sobě na ovčí kůži zanechal viditelnou vadu na povrchu. (ilustrační foto: PixabayCC0)

Historie

Příslušníci Wehrmachtu v civilu tráví slunečný den v jedné z francouzských vil. (foto: Wikimedia Commons, Joachim DöhlerCC BY-SA 4.0)

Válka

Neptun na výřezu snímku kamery NIRCam, ze 12. července 2022. (foto: NASA, ESA, CSA, STScI; Joseph DePasqualeCC BY-SA 4.0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907