Batmanova čtyřkolka s motorem Ferrari: Silou 250 koní vpřed

31.10.2013 - Jan Miklín

Motor z Ferrari, převodovka z BMW, maximální rychlost 300 km/h. To je superčtyřkolka z dílny francouzské firmy Lazareth. Na rozdíl od mnoha jiných ale není příliš vhodná do terénu


Reklama

Stroj je založen na modelu Wazuma R1, ten ale pohání motocyklový motor Yamaha R1. Do nitra čtyřkolky s kódovým označením V8F však Francouzi namontovali osmiválcový třílitr z dílny Ferrari.

Jako střela

Motor o výkonu 250 koňských sil uvádí do pohybu stroj vážící pouhých 650 kg, což mu ve spojení s manuální šestistupňovou převodovkou (ta je pro změnu převzata z BMW M3) dává maximální rychlost až lehce přes 300 km/h.

Oslňující jsou i další díly – speciální odpružení, počítačový monitoring motoru a dalších systémů, brzdové disky o průměru 324 mm nebo čtyři výfuky. Za unikátní čtyřkolku, která opravdu do terénu moc vhodná není, si ale zájemci pořádně zaplatí. Připravit si musí pět milionů korun, což je například dost podobné ceně Ferrari 458 Spider. A případní kupci si navíc ještě nesmí zapomenout ověřit, zda je na silnicích v jejich zemích provoz takového pekelného stroje vůbec legální.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Profimedia

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Hans Christian Andersen proslul jako autor dětských pohádek, sám ale trpěl nejrůznějšími fóbiemi.

Historie
Věda

Současná podoba RMC v afghánských misích.

Válka

Káně rousná (Buteo lagopus) má rozpětí křídel až 140 cm a bělavější zbarvení než naše káně lesní (Buteo buteo).

Příroda

Obrazec dlouhý 37 metrů s jasně viditelnými liniemi o tloušťce mezi 30 a 40 centimetry představuje kočku s natočenou hlavou. Vědci jeho vznik datují do let 200 až 100 před naším letopočtem.

Zajímavosti

Ledovec Silvretta ve švýcarských Alpách. Odborníci odhadují, že do konce století zmizí 95 procent ze současných čtyř tisíc alpských ledovců.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907