Batmanova čtyřkolka s motorem Ferrari: Silou 250 koní vpřed

31.10.2013 - Jan Miklín

Motor z Ferrari, převodovka z BMW, maximální rychlost 300 km/h. To je superčtyřkolka z dílny francouzské firmy Lazareth. Na rozdíl od mnoha jiných ale není příliš vhodná do terénu


Reklama

Stroj je založen na modelu Wazuma R1, ten ale pohání motocyklový motor Yamaha R1. Do nitra čtyřkolky s kódovým označením V8F však Francouzi namontovali osmiválcový třílitr z dílny Ferrari.

Jako střela

Motor o výkonu 250 koňských sil uvádí do pohybu stroj vážící pouhých 650 kg, což mu ve spojení s manuální šestistupňovou převodovkou (ta je pro změnu převzata z BMW M3) dává maximální rychlost až lehce přes 300 km/h.

Oslňující jsou i další díly – speciální odpružení, počítačový monitoring motoru a dalších systémů, brzdové disky o průměru 324 mm nebo čtyři výfuky. Za unikátní čtyřkolku, která opravdu do terénu moc vhodná není, si ale zájemci pořádně zaplatí. Připravit si musí pět milionů korun, což je například dost podobné ceně Ferrari 458 Spider. A případní kupci si navíc ještě nesmí zapomenout ověřit, zda je na silnicích v jejich zemích provoz takového pekelného stroje vůbec legální.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Profimedia

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zajímavosti

V tradiční koridě jsou přesně určené nástroje, které má matador k dispozici. V první fázi se používají kopí varas a pláštěnka capote, v další pak barevné tyče s háky banderillas. V závěrečné části přichází ke slovu muleta, meč espada či dýka puntilla.

Historie

Expert ochrany přírody připravuje sterilizační šipky pro hrochy v Kolumbii

Věda

Hladina kyslíku v atmosféře podstatně vzrostla, až když před 2,5 miliardami let na Zemi konečně poklesla intenzita „deště meteoritů“.

Vesmír

Tato stíhačka Ki-43 se dochovala v leteckém muzeu v americké Pimě.

Válka
Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907