Bazén v oblacích: Singapurský Marina Bay

12.04.2013 - Jan Miklín

Singapur, jedna z nejvyspělejších zemí Asie, láka turisty na nekonečný bazén spojující střechy tří mrakodrapů

<p>Sestry Leah, Margaret a Kate Foxovy vytvořily spiritistické trio, známé po celé Americe</p>

Sestry Leah, Margaret a Kate Foxovy vytvořily spiritistické trio, známé po celé Americe


Reklama

Městský stát Singapur představuje symbol úspěchu a prosperity. Ač původně jeden ze států Malajsie, dnes se od ní odlišuje ve všem. Dokonale čisté ulice, moderní architektura, bohatství viditelné na každém kroku, propracovaný systém hromadné dopravy, to vše dává návštěvníkům pocit, že se přejetím hraničního mostu dostali o několik tisíc kilometrů jinam.

Největší koncentrace výškových budov, tvořící charakteristické panorama Singapuru, je okolo zátoky Marina Bay, která má od roku 2010 novou nezaměnitelnou dominantu: hotel a kasino Marina Bay Sands. Celý komplex se skládá ze tří věží, na kterých leží střešní terasa s bazénem ve výšce téměř 200 metrů nad okolním terénem. Součástí je i vědecko-umělecké muzeum, jehož stavba připomíná mušli, nebo obchodní centrum. O velkoleposti celé stavby dobře vypovídají čísla, ale ani ty nenahradí pocity při pohledu na vlastní oči.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Jan Miklín

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

V roce 1997 vyšla studie tvrdící, že očkování způsobuje autismus, a její závěry rezonují na internetu dodnes.

Zajímavosti

Chytré toalety by mohly zvýšit naši připravenost na budoucí epidemie.

Věda
Revue

Velmi těsná dvojice trpaslíků J2322+0509

Vesmír

Napoleon ruské revoluce

Alexandr Fjodorovič Kerenskij

Právník Alexandr Fjodorovič Kerenskij byl před válkou jako poslanec v Dumě dobře známou osobností. Po březnové revoluci působil ve vlivném petrohradském sovětu, dosáhl funkce ministra spravedlnosti a posléze se realizoval jako ministr války a námořnictva. Kerenskij se snažil vrátit ruskou armádu do války, letní ofenzíva roku 1917, jejíž součástí byl i útok u Zborova, však selhala. V Rusku stále sílili bolševici a volání po míru bez anexí a kontribucí.

Kerenskij se po bolševické revoluci pokusil zvrátit situaci, nebyl však úspěšný a následně uprchl do Anglie a Francie. Nevzdal se veřejného života a publikoval, ale do Ruska se nikdy nevrátil. Zemřel ve Spojených státech.

Historie

Výrazné barvy nemají mandrilové jen v obličeji, ale rovněž na zadku, kde pravděpodobně slouží pro snadnější pohyb skupiny v husté vegetaci.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907