Bazén v oblacích: Singapurský Marina Bay

12.04.2013 - Jan Miklín

Singapur, jedna z nejvyspělejších zemí Asie, láka turisty na nekonečný bazén spojující střechy tří mrakodrapů

<p>Sestry Leah, Margaret a Kate Foxovy vytvořily spiritistické trio, známé po celé Americe</p>

Sestry Leah, Margaret a Kate Foxovy vytvořily spiritistické trio, známé po celé Americe


Reklama

Městský stát Singapur představuje symbol úspěchu a prosperity. Ač původně jeden ze států Malajsie, dnes se od ní odlišuje ve všem. Dokonale čisté ulice, moderní architektura, bohatství viditelné na každém kroku, propracovaný systém hromadné dopravy, to vše dává návštěvníkům pocit, že se přejetím hraničního mostu dostali o několik tisíc kilometrů jinam.

Největší koncentrace výškových budov, tvořící charakteristické panorama Singapuru, je okolo zátoky Marina Bay, která má od roku 2010 novou nezaměnitelnou dominantu: hotel a kasino Marina Bay Sands. Celý komplex se skládá ze tří věží, na kterých leží střešní terasa s bazénem ve výšce téměř 200 metrů nad okolním terénem. Součástí je i vědecko-umělecké muzeum, jehož stavba připomíná mušli, nebo obchodní centrum. O velkoleposti celé stavby dobře vypovídají čísla, ale ani ty nenahradí pocity při pohledu na vlastní oči.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Jan Miklín

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Winston Churchill s manželkou Clementine na návštěvě v Soestdijkském paláci. Vedle Churchilla stojí princ Bernhard a nizozemská královna Juliána s dětmi.

Historie

V Cockaigne neexistovala nouze, násilí, ba ani práce a pečené husy tam létaly přímo do úst.

Zajímavosti

Fukušimské tritium bude podle vědců v mořské vodě v nesmírně malé koncentraci, odpovídající extrémně zředěným homeotickým přípravkům.

Věda

Kamenná exoplaneta GJ 367b obkrouží svou mateřskou hvězdu za pouhých osm hodin. Na jejím povrchu zřejmě panuje teplota kolem 1 500 °C.

Vesmír

Chvostoskoci (Collembola) jsou řádem šestinohých bezobratlých živočichů, kteří v širším smyslu patří mezi hmyz. Žijí v půdě nebo na jejím povrchu, někdy však i na vodní hladině či na okrajích ledovců. Už podle tohoto výčtu je zřejmé, že jde o velmi odolnou a přizpůsobivou skupinu.

Příroda
Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907