Beerboti z MIT předvádějí robotickou spolupráci v baru

13.08.2015 - Stanislav Mihulka

Tým robotů servírujících pivo by se mohl stát průlomem ve vývoji kooperujících robotů


Reklama

V dnešní době si zatím jen málokdo představí bary a restaurace, kde by měli robotický personál. Soudobí roboti nejsou na takové výši, aby to zvládali jako lidský personál. Nebo alespoň doposud nebyli.

Inženýři MIT totiž nedávno představili tým tří robotů, kteří dovedou spolupracovat při obsluze v baru. Největším problémem, kterému vědci při vývoji beerbotů čelili, prý bylo zajistit, aby se roboti dovedli vyrovnat s nejistotami lidského světa. Věc náhle upuštěná v baru podlahu člověka nezastraší, ale robot musí být pro řešení podobného problému důvtipně naprogramován.

Roboti servírující pivo jsou sice sexy, ale lidí z MIT nevyvíjejí tuto technologii pouze pro pohostinství. Podobné týmy kooperujících robotů by mohly pracovat v nemocnicích anebo třeba zachraňovat životy při různých katastrofách.

  • Zdroj textu:

    Gizmag, MIT

  • Zdroj fotografií: MIT

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Mary Rose Jindřicha VIII.

Čtyřstěžňová karaka patřila od roku 1511 do válečné flotily Jindřicha VIII. Osudnou se jí stala bitva s Francouzi 19. července 1545, kdy přetížena 700 vojáky v kovové zbroji se pod náporem větru převrhla, aniž by se výrazněji zapojila do boje. Stalo se tak přímo před očima krále nedaleko Portsmouthu v jižní Anglii. Vrak byl částečně vytěžen již v roce 1836 a roku 1982 byl z moře vynesen celý zachovalý bok lodi. Našlo se 170 lidských koster, na 17 000 různých dobových předmětů, výzbroje a výstroje lodi i vojáků. To vše i restaurovaná část vraku je vystaveno v Muzeu Mary Rose v Portsmouthu.

Historie
Věda

Castel del Monte stojí na přesně osmiúhelníkovém půdoryse. Portálem na nádvoří proniká během rovnodennosti sluneční paprsek a kdysi se dotýkal záhadného reliéfu ženy.

Zajímavosti

Ve večerních hodinách 5. června nastane úplněk – a současně s ním se odehraje také polostínové zatmění Měsíce, i když bohužel nebude nijak nápadné.

Vesmír

Jean Gabin se podílel na osvobození Paříže s 2. tankovou divizí generála Leclerca

Válka
Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907