Berlín 1945: barevné záběry z právě dobytého hlavního města třetí říše

06.05.2015 - Redakce Válka Revue


Reklama

Zcela unikátní kolorované záběry vznikly v roce 1945 bezprostředně poté, co došlo k dobytí Berlína. Na záběrech vidíme, jak bylo město poničeno a jak se jeho obyvatelé postupně vrací k mírovému životu. S kameramanem se projdeme kolem Reichstagu , brandensburské brány a vůdcova bunkru. Město se pomalu vrací do normálního života, dokonce již jezdí i tramvaje.

Reklama

  • Zdroj textu:

    youtube.com

  • Zdroj fotografií:Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Nejstarší dosavadní doklad o užívání opia pochází z Mezopotámie - 3400 let př. n. l. Sumerové označovali mák setý, z něhož se opium získává, jako „radostnou rostlinu“. Samotný název „opium“  pochází ze starověké řečtiny (ópion) a znamená „šťáva z rostliny“. (foto: Unsplash, Tim Cooper, CC0)

Věda
Zajímavosti

O psy po zesnulé královně Alžbětě II. se podle britských médií bude starat její syn Andrew. (foto: Profimedia)

Revue

Jakýkoliv pokus o dodatečnou úpravu, umazání části textu nebo jeho vyškrábání perořízkem po sobě na ovčí kůži zanechal viditelnou vadu na povrchu. (ilustrační foto: PixabayCC0)

Historie

Příslušníci Wehrmachtu v civilu tráví slunečný den v jedné z francouzských vil. (foto: Wikimedia Commons, Joachim DöhlerCC BY-SA 4.0)

Válka

Neptun na výřezu snímku kamery NIRCam, ze 12. července 2022. (foto: NASA, ESA, CSA, STScI; Joseph DePasqualeCC BY-SA 4.0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907