Bicykl s neprůstřelnými pneumatikami: Kolo pro Obamu

20.01.2014 - Jan Miklín

Výročí války v Perském zálivu připomenula chilská firma vyrábějící jízdní kola kuriózním činem. Vyrobila speciální kolo, jehož součásti „komentují“ americkou zahraniční politiku. A jako „Bike One“ jej posílá darem prezidentu Obamovi


Reklama

„Na rozdíl od Air Force One a Cadillac One tento dopravní prostředek ke svému provozu nepotřebuje ropu,“ uvádí výrobce a naznačuje tak hlavní poselství daru: „Kdybychom všichni jezdili na kole, nebyly by žádné další války o ropu.“

Nejmocnějšímu muži světa na míru

I když v sobě kolo skrývá protiválečnou symboliku, vybavila jej firma všemi prezidentskými „nezbytnostmi.“ Na první pohled tak na černém speciálu zaujme držák na pověstný kufřík, skrývající tlačítko k odpálení amerických jaderných zbraní. Výrobcem nepromokavého elegantního kufříku dodaného spolu s kolem je společnost Zero Halliburton, jmenovkyně kontroverzní americké korporace spojené se jménem Dicka Cheneyho. 

Neproděravitelné pneumatiky, sedátko z produkce britské firmy, která jej vyrábí už více jak století, nebo řetěz, který nepotřebuje olej, to jsou další zajímavé součásti. Stejně jako moderní osmistupňová převodovka, díky které „bude zdolání Golanských výšin i terénu okolo Caracasu hračkou.“ A pro známého uživatele telefonu Blackberry nesmí chybět vychytávka v podobě nabíječky na tento přístroj, umístěné na řídítkách. K jejímu napájení – stejně jako LED světla – slouží elektřina vyrobená dynamem kola.

Nechme se překvapit, zda se americký prezident na darovaném speciálu projede, nebo kolo poslouží jen jako zajímavá reklama chilské firmy.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: ProfimediaDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Vstupem USA do války přibyly na západní frontu statisíce vojáků, s jejichž pomocí se konečně podařilo zvrátit poměr sil a zajistit vítězství nad centrálními mocnostmi. (foto: Alamy)

Válka

Keltská polozemnice v archeoparku Nasavrky. (foto: Shutterstock)

Historie

Dospívající samec vydává při spatření člověka varovný výkřik. Dá se říct, že tento jedinec je usazen uprostřed „spižírny“. (foto: Shutterstock)

Příroda

Výzkumníci objevili dosud neznámou imunitní reakci uvnitř nosu, která bojuje proti virům způsobujícím infekce horních cest dýchacích. Další testy odhalily, že tato ochranná reakce je při nižších teplotách výrazně slabší – a to zvyšuje pravděpodobnost nákazy. (foto: Profimedia)

Věda

Osamělá akácie v roce 1961. (foto: Wikimedia Commons, Michel MazeauCC BY-SA 2.0)

Zajímavosti
Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907