Blíží se revoluce? Hankook testuje nenafukovací pneumatiky

17.07.2015 - Stanislav Mihulka

Stanou se nenafukovací pneumatiky součástí naší reality?


Reklama

Jihokorejský výrobce pneumatik Hankook Tire je zase o něco blíže splněnému snu – pneumatikám, které by se nemusely nafukovat. Jeho nový model nenafukovacích pneumatik jménem iFlex teď prochází sérií důkladných testů a momentálně úspěšně zvládl testování při vysokých rychlostech.

Pneumatiky iFlex testoval elektromobil Hankook, který dosáhl rychlosti 130 kilometrů za hodinu, aniž by se při tom pneumatiky poškodily. Detaily sice ještě nejsou známé, ale podle dostupných informací se pneumatiky iFlex v testech zatím vyrovnaly běžným pneumatikám.

Společnost Hankook není ve vývoji nenafukovacích pneumatik zase tak výstřední, jak by se mohlo stát. Vše nasvědčuje tomu, že to je nový trend, k němuž se postupně přidávají další výrobci pneumatik. Michelin se chystá vyrábět své nenafukovací pneumatiky Tweel a japonští Bridgestone zase testují nenafukovací pneumatiky na japonských jednomístných vozidlech pro seniory.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Gizmag, Hankook

  • Zdroj fotografií: Hankook

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Kterým směrem utíkají prchající srny? Jedna z mnoha otázek, kterou si kladl česko-německý výzkumný tým.

Příroda
Zajímavosti

Černá skříňka Země vyroste na blíže neurčeném místě na ostrově Tasmánie. Designem se podobá populárnímu Špicberskému globálnímu úložišti semen v Norsku.

Věda

Bohatá úroda chilli papriček na palubě ISS v experimentu PH-04.

Vesmír

Hugh O’Flaherty (1898–1963) zachránil za druhé světové války v Římě tisíce ohrožených lidí.

Historie

<h3>Praktické dílo pouště</h3><p>Kočovný život v mongolských stepích provázejí každodenní obtíže v podobě měnících se teplot, písečných bouří a dalších nebezpečí. Proto tam spatřil světlo světa tradiční oděv, který je nejen estetický, ale i praktický. Základ krojů pro muže i ženy tvoří „dél“: Hedvábný plášť přiléhající k tělu může přitom zároveň posloužit jako přikrývka, polštář či stan. Především lovci se proti chladnému počasí chrání kožešinami. Dekorativní klobouky pak dokládají příslušnost ke kmeni.</p>

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907