Reklama


Bránu do Afriky bude hlídat Sauronovo oko

19.12.2014 - Martin Reichman

Nejvyšším mrakodrapem Afriky se má stát 540 metrů vysoký Al Noor Tower. Přestože jeho výstavba ještě ani nezačala, budí už pořádné vášně


Reklama

Podle francouzského architektonického studia Valode & Pistre, které za projektem stojí, má být nový mrakodrap vstupní bránou do Afriky. Monumentální stavba svým vzhledem nápadně připomíná mordorskou Temnou věž (Barad-dûr), jež byla domovem temného pána Saurona. Kritici návrhu proto poměrně logicky namítají, že má-li být Al Noor Tower branou do Afriky, půjde o bránu poněkud děsivou a nepříliš přátelskou.

Přestože ještě není rozhodnuto, kde bude mrakodrap stát, nejčastěji skloňovaným místem je marocká Casablanca. Stavba má mít 114 pater, tedy stejný počet jako je počet sůr (kapitol) v koránu a symbolizovat má také tisíc jazyků Afriky. Uvnitř má vyrůst superluxusní sedmihvězdičkový hotel, obchodní centrum, konferenční sály, luxusní nákupní zóna a špičkové restaurace. Stavba má být zahájena již během příštího léta a dokončena má být do konce roku 2018. Odhadovaná cena celého komplexu je miliarda dolarů, tedy přibližně 22 miliard korun. 

  • Zdroj textu:

    alnoortower.com

  • Zdroj fotografií: Valode & Pistre

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Podle záznamů Theodora Morella bral Hitler 74 různých léků a substancí, včetně heroinu, kokainu a injekcí testosteronu.

Zajímavosti

Astroláb - Starý navigační nástroj z portugalské lodi.

Věda

Autonomní minihelikoptéra Mars Helicopter se chystá na rudou planetu.

Vesmír

Na účastníky čekaly popravy i konfiskace

Historie
Revue

 Mnoho prvoválečných pilotů mělo po válce problém s uplatněním. Ne tak Hermann Göring, jenž dosáhl 22 vítězství a po roce 1918 se spřáhl s nacisty.

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907