Reklama


Bránu do Afriky bude hlídat Sauronovo oko

19.12.2014 - Martin Reichman

Nejvyšším mrakodrapem Afriky se má stát 540 metrů vysoký Al Noor Tower. Přestože jeho výstavba ještě ani nezačala, budí už pořádné vášně


Reklama

Podle francouzského architektonického studia Valode & Pistre, které za projektem stojí, má být nový mrakodrap vstupní bránou do Afriky. Monumentální stavba svým vzhledem nápadně připomíná mordorskou Temnou věž (Barad-dûr), jež byla domovem temného pána Saurona. Kritici návrhu proto poměrně logicky namítají, že má-li být Al Noor Tower branou do Afriky, půjde o bránu poněkud děsivou a nepříliš přátelskou.

Přestože ještě není rozhodnuto, kde bude mrakodrap stát, nejčastěji skloňovaným místem je marocká Casablanca. Stavba má mít 114 pater, tedy stejný počet jako je počet sůr (kapitol) v koránu a symbolizovat má také tisíc jazyků Afriky. Uvnitř má vyrůst superluxusní sedmihvězdičkový hotel, obchodní centrum, konferenční sály, luxusní nákupní zóna a špičkové restaurace. Stavba má být zahájena již během příštího léta a dokončena má být do konce roku 2018. Odhadovaná cena celého komplexu je miliarda dolarů, tedy přibližně 22 miliard korun. 

  • Zdroj textu:

    alnoortower.com

  • Zdroj fotografií: Valode & Pistre

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

První testy ukazují, že karmeltazit je tvrdší než diamant.

Věda

Robotičtí recepční v hotelu Henn na.

Revue

Největší a možná nejstarší geoglyf světa se nachází na Urale – úhlopříčně měří víc než 275 metrů.

Zajímavosti

Bavlna vyklíčila v mřížkovité struktuře, která je umístěná v přibližně 18centimetrovém kanystru se vzduchem, vodou a půdou.

Vesmír

Bivoj je český legendární hrdina, který měl podle pověsti chytit na Kavčí hoře (dříve Kančí hora) divokého kance za uši, dát si ho na záda a odnést ho na hrad Libušín. Za tento čin měl získat Kazinu ruku.

Historie

Na rozdíl od jiných druhů zimujících motýlů nepotřebuje žluťásek řešetlákový k zimní hibernaci žádný úkryt.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907